Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 6 6 7
Коментар на срещата

Начало на двубоя: 12:10 часа:

ПЪРВИ СЕТ:
(сервис за Григор Димитров):

1:0 Григор Димитров открива участието си на "Ролан Гарос" с експресен гейм на 0 на сметката си.

2:1 Пробив за Григор Димитров. Българинът поведе с 40:0 и получи три последователни брейк-бола. Сафуат отрази първия, но при втория извади с много в аут и пробивът стана факт.

3:0 Григор Димитров затвърждава пробива с гейм на 0. Предстои пауза, след която на сервис ще застане "щастливия губещ" Сафуат, който замени получилия контузия Виктор Троицки.

3:1 Сафуат взе подаването си и се разписа в двубоя. Димитров обаче има пробив аванс и солидна преднина в геймовете.

4:1 Малко по-равностоен сервис-гейм на Димитров, който води убедително след четвърт час игра на централния корт в Париж. Българинът е само на два гейма от успех в откриващия сет.

5:1 Григор Димитров осъществи втори пробив, при това с лекота. Българинът ще сервира за успех в първия сет.

6:1 Гейм на 0, с който Димитров затваря първия сет след малко повече от 20 минутки игра на централния корт.

ВТОРИ СЕТ:
(сервис за Мохамед Сафуат):

1:0 Пробив за Григор Димитров на старта на втория сет. Българинът взе гейма на 15, като "разходи" здраво по корта опонента си от Египет.

2:0 Григор Димитров сякаш загуби фокус, след като всичко за него се развива изключително лесно и бързо от началото на срещата. Българинът трябваше да спасява точка за пробив при 30:40, но го направи с лекота, след което затвърди брейка от старта на сета.

3:0 Втори пробив за Григор Димитров, който нямаше никакъв проблем да се справи с началния удар на опонента си.

4:0 Със страхотна къса топка Димитров спечели гейма на 15.

4:1 Гейм на 0 за Мохамед Сафуат, първи подобен за него от началото на двубоя. Димитров обаче е с два пробива аванс в сета.

4:2 Сафуат изненадващо направи пробив и върна интригата, макар и с малко, в сета.

4:3 За първи път от началото на двубоя Сафуат спечели два последователни гейма. Димитров ще трябва да се събуди след почивката. Определено в последните минутки българинът загуби концентрация.

5:3 Димитров трябваше да спасява точка за пробив и изравняване на резултата. Българинът се справи отлично и в крайна сметка взе подаването си, като вече е само на гейм от успех и във втория сет.

5:4 Сервис-гейм на 0 за Сафуат. След почивката Димитров ще сервира за сета.

6:4 Гейм на 0 за Григор Димитров, който вече е само на сет от място във втория кръг в Париж. От началото на двубоя са изминали 71 минути.

ТРЕТИ СЕТ:

0:1 Сафуат спечели подаването си и за първи път от началото на двубоя излиза напред в резултата, откривайки резултата в третия сет.

1:1 Бърз гейм на 0 на сметката на Григор Димитров.

1:2 Сафуат отговаря с гейм на 0, след който идва и първата пауза в сета.

2:2 Безгрижен сервс-гейм за Димитров, въпреки четвъртата допусната двойна грешка в началото на гейма.

2:3 Още един сервис-гейм на 0 за Сафуат и нова пауза в сета.

3:3 Позитивен отговор на Димитров. Предстои ключовия седми гейм в сета.

3:4 Сафуат трябваше да спасява точка за пробив, но го направи, при това реализирайки ас по правата. Впоследствие той взе и следващите две точки и отново е напред в резултата.

4:4 И този гейм започна с двойна грешка за Димитров, но впоследствие българинът съхрани подаването си и изравни резултата.

4:5 Григор Димитров има за какво да съжалява, тъй като пропусна преднина 40:0 и три последователни скрити мачбола. Сафуат обаче изигра 5 впечатляващи точки и съхрани подаването си, като принуждава Димитров да сервира за оставане в сета.

5:5 Бърз гейм на сметката на Григор Димитров.

5:6 Сафуат си осигури минимум тайбрек в сета, след като спечели поредния си сервис-гейм без особени затруднения.

6:6 Тайбрек след гейм на 0 за Григор Димитров.

7:6 (1) ГРИГОР ДИМИТРОВ СЕ НАЛОЖИ СЪС 7:1 ТОЧКИ И СПЕЧЕЛИ ТАЙБРЕКА И МАЧА.