Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 6 6 4 6 10
Времетраене [мин]: 260
Коментар на срещата

начало на двубоя: 15:27 часа:

(сервис за Григор Димитров):

0:1 Ужасно начало на двубоя за Григор Димитров. Българинът направи 3 двойни грешки и буквално подари гейма на опонента си.

0:2 Доналдсън затвърди пробива с гейм на 0. От началото на двубоя Димитров е спечелил общо 1 точка.

1:2 Григор Димитров откри сметката си в двубоя, след като взе подаването си на 30. Българинът допусна нова двойна грешка, негова четвърта в първите два гейма, но този път това не се оказа фатално.

2:2 Пробивът е върнат. Димитров поведе с 40:0, Доналдсън отрази първия брейкбол, но при втория допусна грешка и Гришо взе гейма.

3:2 Димитров взе подаването си на 0 и за първи път от началото на двубоя излиза напред в резултата.

3:3 Най-дългият гейм от началото на двубоя, след който Доналдсън спира серията на Димитров и изравнява резултата. Българинът имаше 3 възможности да направи пробив, но в ключовите моменти началният удар на Доналдсън го спасяваше.

4:3 Димитров взима подаването си на 30. Предстои кратка пауза, след която на сервис ще застане американецът.

4:4 Силен гейм за американеца и резултатът е изравнен.

4:5 За жалост Доналдсън пробива отново и след паузата за почивка ще сервира за сета.

5:5 Сетът продължава. Димитров отрази сетбол, пропиля 3 брейкбола, но при четвъртия се възползва и изравни резултата.

6:5 Димитров започна гейма с двойна грешка, негова 7-ма от началото на мача, но след това нямаше никакви проблеми да си вземе подаването. Българинът си гарантира поне тайбрек в сета.

6:6 Доналдсън взе гейма си и вкара сета в тайбрек.

6:7 (2) Много слаб тайбрек за Димитров, който отстъпи с 2:7 точки и съответно загуби първия сет след 58 минути игра.

(сервис за Джаред Доналдсън):

0:1 Доналдсън спечели с лекота първия гейм от втория сет.

1:1 Димитров спечели подаването си на 0 и изравни резултата. Българинът приключи гейма с ефектна къса топка.

1:2 Бърз гейм за Доналдсън.

2:2 С ас по правата Григор Димитров взе подаването си и изравни резултата.

3:2 Григор Димитров прави първия пробив в сета. Българинът стигна до брейкбол, който реализира след грешка на Доналдсън.

4:2 Пробивът е затвърден с гейм на 15.

4:3 Доналдсън спечели подаването си и спира серията на Димитров.

5:3 Без никакви проблеми за българина, който бързи спечели гейма и вече е само на един от успех в сета.

5:4 Доналдсън продължава да се държи близо в резултата, но след почивката Димитров ще сервира за сета.

6:4 След 36 минути, Димитров затваря сета с 6:4 и изравнява резултата. Българинът беше много стабилен в своите сервис-геймове през втората част, която спечели след един пробив.

ТРЕТИ СЕТ:

0:1 Първият гейм в сета отива на сметката на американеца.

1:1 Отличен гейм за Димитров, спечелен от него на 15. Българинът приключи играта с воле в близост до мрежата.

2:2 Димитров изоставаше с 15:40, но с отличен начален удар успя да измъкне гейма, печелейки следващите 4 точки.

2:3 Доналдсън показа здрави нерви, при 30:30 успя да пласира два добри начални удара и да спечели точките без разигравания. Без пробиви от началото на сета.

3:3 Бърз гейм на сметката на Григор Димитров. Предстои ключовият седми гейм в сета.

3:4 Григор Димитров направи няколко чудеса в защита, но последната дума в гейма беше за Доналдсън, който не трепна и взе играта на 15.

4:4 Гейм на 15 за Димитров и поредно изравняване на резултата в сет номер три.

4:5 Никакви проблеми за Доналдсън и след паузата Димитров ще сервира за оставане в сета.

4:6 Слаб гейм на Димитров, който му коства пробив и загуба на сета. Българинът вече изостава с 1:2 сета и ще търябва да търси обрат, за да остане в турнира.

ЧЕТВЪРТИ СЕТ:
(сервис на Джаред Доналдсън):

0:1 Доналдсън спечели откриващия гейм на четвъртия сет.

1:1 Димитров изравнява резултата след безпроблемен гейм на сметката му, спечелен на 15.

2:1 Григор Димитров пробива и повежда в резултата. Българинът стигна до брейкбол, търпеливо дочака грешка на Доналдсън и вече е напред в резултата в четвъртия сет.

3:1 Макар и не особено лесно, Димитров затвърди пробива с гейм на 30, който успя да обърне от 15:30.

3:2 Доналдсън спечели подаването си и прекъсна серията на Димитров от последователно спечелени геймове.

4:2 Димитров взе подаването си и се доближава на два гейма от успех в сета.

4:3 Труден гейм за Доналдсън, но той все пак успя да съхрани подаването си и отново е само на гейм от Димитров в резултата. Българинът обаче продължава да е с пробив напред.

5:3 След дълга пауза, заради повикан физиотерапевт от Доналдсън, Григор успя да вземе подаването си на 30 и вече се доближи само на гейм от успех в сета.

5:4 Доналдсън остава в сета, но след паузата Григор ще сервира, за да вкара срещата в пълния ѝ формат от сетове.

6:4 Гейм на 15 за Григор Димитров, който приключи играта с ас. Финален пети сет ще определи победителя от двубоя.

ПЕТИ СЕТ:

0:1 Доналдсън печели на 30 подаването си на старта на петия сет.

1:1 След 30 равни, Григор Димитров успя да спечели две точки и си взе подаването.

1:2 Страхотна игра и на двамата, но Доналдсън намери отговор на всеки един въпрос, който Димитров му зададе в гейма. Американецът взе подаването си на 40 след няколко зрелищни точки.

2:2 След прекрасен бекхенд по правата, Димитров изравни резултата във финалния сет на двубоя от втория кръг на "Ролан Гарос".

2:3 Доналдсън спечели гейма си на 0 след 4 грешки на Григор Димитров.

3:3 Гейм на 0 за Григор Димитров, който завърши играта с ас по диагонала.

3:4 Трети пореден гейм, спечелен на 0 от сервиращия.

4:4 Много тежък гейм за Димитров, в който имаше няколко равенства, но за радост Димитров успя да се наложи и изравнява резултата.

4:5 Гейм на 0 за Доналдсън. След паузата Димитров ще сервира за оставане в турнира.

5:5 Много убедителен гейм за Димитров, който се наложи на 15 и изравни резултата.

5:6 Убедителен гейм за американеца, след паузата отново Григор Димитров ще сервира за оставане в турнира.

6:6 Григор обърна гейма от 0:30, спечели 4 последователни точки и изравни резултата. Драмата е пълна.

6:7 Доналдсън едва се движи, но успя някак да измъкне и този гейм. Григор отново ще сервира за оставане в турнира.

7:7 Бъзр гейм за Димитров, а Доналдсън почти не се движи вече.

8:7 Логичното се случи - Григор спечели гейма на 0, в който Доналдсън почти не се движеше. Българинът ще сервира за място в третия кръг.

8:8 Невероятно, но факт. Мачът продължава, след като Доналдсън върна пробива на 15. Драма...

9:8 Трети пореден пробив в двубоя, Димитров отново ще сервира за място в следващия кръг в Париж.

10:0 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ. БЪЛГАРИНЪТ Е В ТРЕТИЯ КРЪГ НА РОЛАН ГАРОС.