Коментар на срещата

начало на мача: 15:21 часа

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Григор Димитров взе подаването си на 30 и откри резултата в двубоя.

1:1 Сугита изравнява след много оспорван гейм. При 30:40 Григор Димитров имаше точка за пробив, но след дълго разиграване допусна грешка от форхенд и не успя да реализира брейкбола.

2:1 Гейм на 0 за Григор Димитров.

2:2 Сугита отговаря с гейм на 0 на сметката си.

3:2 Трети последователен гейм на 0, спечелен от сервиращия тенисист.

3:3 Григор спечели първата точка в гейма, но следващите 4 бяха на сметката на Сугита, който отново изравнява резултата.

4:3 Поредната пауза идва при преднина от гейм за Димитров. Българинът поведе с 40:0, Сугитра взе две точки, но последната дума беше на Григор.

4:4 Никакви изненади и в този гейм, който отиде на сметката на Сугита.

5:4 Григор Димитров обърна гейма от 15:30 и пронуждава Сугита дса сервира за оставане в първия сет.

6:4 Гейм и първи сет за Григор Димитров. Българинът завърши играта с печеливш удар от форхенд по правата. Общо Гришо имаше 3 сетбола, като реализира третия.

(сервис за Григорт Димитров):

1:0 Българинът взе подаването си на 15 и вече е в серия от 3 последователни гейма на сметката си.

1:1 Сугита печели подаването си и прекъсва серията на Димитров, като по този начин изравни резултата във втория сет.

1:2 За първи път от началото на двубоя Сугита пробива. При 40:30 за японецът Григор допусна двойна грешка и загуби гейма.

1:3 Гейм на 15 за Сугита, с който японецът затвърди пробива от предишния гейм. За първи път от началото на двубоя Сугита повежда в резултата.

2:3 Димитров обърна гейма от 15:30 и спря серията на Сугита. Японецът обаче продължава да е с пробив напред във втория сет.

2:4 Гейм на 30 на сметката на Сугита.

3:4 Труден гейм за Димитров, който той все пак успя да измъкне, като приключи с ас по правата. Сугита продължава да има пробив преднина.

3:5 Сугита играе изключително хладнокръвно и вече е само на гейм от успех във втория сет.

4:5 Григор остава в сета, но след паузата Сугита ще сервира за изравняване на резултата в двубоя. Българинът трябва да търси пробив, в противен случай сетът приключва.

5:5 След отличен бекхенд по правата Димитров стигна до точка за връщане на пробива, която реализира след грешка на Сугита.

6:5 Димитров взима гейма и принуждава Сугита да сервира за оставане в двубоя.

6:6 Тайбрек ще реши изхода на втория сет, след касто Сугита спечели подаването си на 0.

7:6 (5) ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът се класира за втория кръг, където ще срещне Филип Краинович.