Времетраене [мин]: 76
Коментар на срещата

начало на двубоя: 14:41 часа

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Григор Димитров печели подаването си на 0 за точно 59 секунди и открива резултата в мача.

1:1 Рубльов отговаря с гейм на 0.

2:1 Нов изключително бърз гейм за Димитров, който наниза два аса в играта и повежда в резултата преди първата пзуза.

3:1 Пробив за Григор Димитров. Българинът реализира втория брейк-бол, който се откри пред него, с намеса на мрежата в негова полза.

4:1 Димитров затвърди пробива, макар в гейма да се стигна до равенство. Българинът има 4 аса от началото на срещата.

4:2 От 40:0, Григор Димитров стигна до равенство, но Рубльов все пак взе гейма си и спира серията на Димитров.

5:2 Гейм на 0 за Григор Димитров. След паузата Рубльов ще сервира за оставане в сета.

5:3 Рубльов обърна гейма от 0:30. Руснакът ще има последен шанс да остане в сета, но ще трябва да търси задължително връщане на пробива.

6:3 Гейм и първи сет за Григор Димитров. Българинът реши сета с един пробив в началото. 31 минути от началото на двубоя.

(сервис за Андрей Рубльов):

0:1 Труден първи гейм за Рубльов, който все пак взе подаването си и открива резултата в сета.

1:1 Бърз гейм за Димитров.

1:2 Гейм на 30 на сметката на Рубльов.

2:2 Григор Димитров спаси точка за пробив, първа пред Рубльов от началото на срещата, и изравни резултата.

2:3 Гейм за Рубльов. Сетът продължава без пробиви до момента.

3:3 Гейм на 30 за Григор Димитров. Предстои ключовият седми гейм в сета.

4:3 Пробив за Григор Димитров. Българинът поведе с 40:15, след което Рубльов сгреши воле в близост до мрежата.

5:3 Геймът продължи около 10 минути. Димитров поведе с 40:0, но в последствие Рубльов стигна до точка за пробив. След няколко равенства, българинът все пак взе подаването си и се доближава само на гейм от място на полуфиналите.

5:4 Бърз гейм за Рубльов. След паузата Димитров ще сервира за победата.

6:4 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ. БЪЛГАРИНЪТ Е НА ПОЛУФИНАЛИТЕ, КЪДЕТО ЩЕ СРЕЩНЕ ДАВИД ГОФЕН.