Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 4 6 6
Времетраене [мин]: 100
Коментар на срещата

начало на двубоя: 2:27 часа:

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Григор Димитров открива резултата в мача с гейм на 30 на сметката си. Българинът се отличи с няколко уинъра от форхенд.

1:1 Мартерер изравнява резултата след гейм на 15, в който показа агресивен тенис, основно от форхенд.

2:1 Гейм на 0 за Григор Димитров, след който идва и първата пауза в срещата. До момента няма пробиви, дори точки за пробив.

2:2 С огромна доза късмет в последната точка, Мартерер изравнява резултата след гейм на 30 в своя полза.

3:2 Още един бърз гейм за Димитров, който допусна първата си двойна грешка в срещата.

3:3 Отлична игра на Мартерер, който изравнява резултата след гейм на 0 в своя полза.

3:4 След повече от 10  минути игра, Мартерер пробива, възползвайки се от четвъртия брейкбол, който се откри пред него. Григор помогна с 3 двойни грешки в рамките на гейма.

3:5 Мартерер затвърждава с гейм на 15, спечелен изключително бързо. Левичарят е на 4 точки от успех в първия сет.

4:5 Димитров печели подаването си и прекъсва серията на Мартерер, който след паузата ще сервира за успех в първия сет.

4:6 Гейм и първи сет за Мартерер, който спечели подаването си на 15.

1:0 Димитров спечели откриващия гейм на втория сет.

2:0 Григор Димитров обърна гейма от 0:30, спечели 4 последователни точки и за първи път от началото на двубоя проби Мартерер.

3:0 Григор Димитров отрази точка за пробив и успя да затвърди пробива.

3:1 Мартерер печели подаването си и съхранява интригата в сета.

4:1 Гейм на 0 за Григор Димитров.

4:2 Мартерер обърна гейма от 15:30 и взе подаването си.

5:2 Гейм на 0 за Григор Димитров, който е само на 4 точки от това да изравни резултата в сетовете.

6:2 Гейм и втори сет за Григор Димитров. Българинът поведе с 40:15, Мартерер спаси първия сетбол, но при втория Григор игра агресивно при форхенд и спечели точката.

ТРЕТИ СЕТ:

1:0 Димитров спечели подаването си и откри резултата във финалния сет.

2:0 Пробив за българина. При 30:40 хасковлията се възползва от грешка от форхенд на Мартерер и направи пробив.

3:0 Брейкът е затвърден с гейм на 0.

3:1 Бърз гейм за Мартерер, с който германецът спира серията на Спортист №1 на България.

4:1 Григор Димитров имаше колебания, но все пак успя да измъкне подаването си и се доближава на два гейма от успех в мача.

5:1 Страхотна игра на българина, който с уинър от форхенд си заслижи нов пробив на 15 и ще сервира за място в третия кръг.

6:1 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът е в третия кръг в Маями.