Времетраене [мин]: 95
Коментар на срещата

НАЧАЛО: 14:48 ЧАСА

(сервис за Надал):

0:1 След 8 минути игра, Рафаел Надал откри резултата в двубоя, печелейки подаването си, макар и трудно. Геймът мина през равенство.

0:2 Пробив за Надал. Испанецът стигна до две възможности да спечели гейма. При първата Григор използва отлична комбинация и се измъкна, но при втората Матадора наложи волята си.

0:3 Надал затвърди пробива. Испанецът изоставаше с 15:30, но спечели следващите 3 последователни точки, с което и гейма. Предстои първа пауза, след която на сервис застава Димитров.

1:3 Димитров спечели гейма на 15 и открива сметката си в двубоя.

2:3 Григор Димитров връща пробива след отлична игра и след паузата ще сервира за изравняване на резултата. Отлична игра на българина не само в този гейм, но и от началото на двубоя като цяло.

3:3 Макар и трудно, Димитров взе гейма си и изравни резултата. Българинът е в серия от три последователни гейма на сметката си.

3:4 Гейм за Надал, с който испанецът спира серията на Димитров.

4:4 Григор успя да вземе подаването си, макар Надал да го притисна сериозно в някои моменти.

4:5 Без проблеми за испанеца в неговия сервис-гейм. Димитров ще сервира за оставане в сета.

4:6 За жалост Надал направи пробив след безмилостен форхенд по правата. Първият сет е на сметката на световния №1 Рафаел Надал. Сетът продължи 61 минути, в които двамата предложиха здрава битка.

0:1 Оспорван първи гейм, но Надал все пак съхрани подаването си и откри резултата във втората част.

0:2 Пробив на 0 за Рафаел Надал. Изключително слаб гейм за Димитров.

0:3 Пробивът е затвърден с бърз гейм. Картинката се повтаря от първия сет, когато отново Матадора поведе с 3:0 гейма на старта.

0:4 За жалост Димитров допуска втори пробив и краят на двубоя изглежда съвсем близо. Нивото на игра на българина е значително по-ниско в сравнение с първата част.

0:5 Надмощието на Надал е очевидно и испанецът вече е само на гейм от място на финала в неделя.

1:5 Димитров печели подаването си и избегна тежко поражение с 0:6. Надал ще сервира за място във финала.

1:6. ГЕЙМ, СЕТ, МАЧ - РАФАЕЛ НАДАЛ.