Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 7 3 7
Времетраене [мин]: 169
Коментар на срещата

начало на двубоя: 14:18 часа:

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Григор Димитров спечели подаването си и откри резултата в двубоя. Българинът обърна гейма от 15:30, като спечели следващите три точки.

1:1 Джазири изравнява резултата, след като взе гейма си на 30. Тунизиецът обърна развоя от 15:30.

2:1 Без никакви проблеми за Димитров, който успя да вземе гейма на 0 за около 100 секунди. Предстои първа пауза в срещата, след която ще сервира Джазири.

2:2 Джазири също взе гейма си на 0 след няколко грешки на Димитров.

2:3 Първи пробив в двубоя, за съжаление на сметката на Джазири. Геймът започна и завърши с двойна грешка от страна на Димитров - първите му две в срещата.

2:3 Пробивът е затвърден с гейм на 30 за Джазири. Тунизиецът е в серия от три последователни гейма на сметката си.

3:4 Димитров слага край на серията на Джазири, но продължава да изостава с пробив. Българинът ще има максимум две възможности да върне брейка, в противен случай сетът ще бъде за тунизиеца.

4:4 Скандакен гейм, който в крайна сметка завърши с пробив за Димитров. Българинът имаше преднина 40:30, когато Джазири изкара топката с малко в аут. Съдията на стола обаче бе на мнение, че топката е закачила линията и отсъди точката да се преиграе, с което вбеси Димитров. Малко по-късно Гришо все пак стугна до пробив и изравни резултата.

5:4 Гейм на 0, след който Димитров отново повежда в резултата. След паузата Джазири ще севрвира зас оставане в сета.

5:5 Един от най-дългите геймове в срещата, след който резултатът е изравнен. Димитров може да съжалява, тъй като пропусна един сетбол.

6:5 Григор Димитров си гарантира минимум тайбрек, след като спечели бързо подаването си. Предстои последна пауза в сета, след която на сервис застава Джазири.

7:5 Гейм и първи сет за Григор Димитров. Българинът поведе с 40:0, но пропусна и трите сетбола. В последствие стигна до нова точка за пробив, която реализира.

(сервис за Димитров):

0:1 Вторият сет започна с пробив на сметката на Джазири.

0:2 Пробивът е затвърден с бърз гейм на 15 за Джазири.

1:2 Григор Димитров спечели подаването си на 0 и откри актива си във втория сет. Предстои пауза, след която тунизиецът ще сервира.

1:3 Григор Димитров има за какво да съжалява, тъй като пропусна три точки за връщане на пробива и изравняване на резултата.

2:3 Димитров обърна гейма от 15:30 и отново се доближи на гейм от опонента си.

2:4 Един от най-бързите геймове от началото на двубоя, спечелен от Джазири на 0. Тунизиецъте  на два гейма от това да вкара срещата във финална трета част.

3:4 Бърз гейм за Димитров, който ще се запомни с една виртуозна къса топка от ракетата на Джазири, която му заслужи аплодиментите на публиката.

3:5 Гейм на 0 за Джазири, който вече е само на 4 точки от успех във втория сет.

3:6 Пробив на 0 за Джазири, който спечели втория сет и заслужи правото да сервира първи във финалната трета част на двубоя.

ТРЕТИ СЕТ:
(сервис за Джазири):

0:1 Финалният сет започна с продължителен гейм, в който Григор Димитров пропусна 2 възможности за пробив. От началото на срещата Джазири е отразил общо 10 точки за пробив.

1:1 Григор Димитров изравни резултата след гейм на 0 в своя полза.

1:2 Без пробиви преди първата пауза във финалната част на срещата.

1:3 Джазири поведе с 40:15 и получи две последователни точки за пробив. Димитров отрази първата, но при втората извади в аут и загуби подаването си.

1:4 С ас по правата, Джазири затвърди пробива и се доближава само на два гейма от място на четвъртфиналите в Барселона.

2:4 Бърз и безпроблемен гейм за Димитров и той спира серията на Джазири. Българинът обаче продължава да изостава с пробив в резултата.

3:4 Григор Димитров върна пробива и след почивката ще сервира за изравняване на резултата. Българинът поведе с 40:15 и този път реализира още първия брейк-бол, който се откри пред него.

4:4 Изравняването на резултата е факт след гейм на 15 на сметката на Димитров.

4:5 Джазири спечели подаването си на 0 и принуждава Димитров да сервира за оставане в турнира.

5:5 Григор Димитров обърна гейма от 0:30 и изравни резултата. Преди гейма Джазири поиска медицински таймаут.

5:6 Джазири спечели последния си сервис-гейм в двубоя. Предстои последна пауза, след която Григор Димитров ще сервира за място в тайбрек.

6:6 Григор Димитров спаси мачбол при 30:40. Тайбрек ще определи победителя в срещата.

7:6 (8) ДРАМА И ПОБЕДА ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ, КОЙТО СЕ НАЛОЖИ В ТАЙБРЕКА С 10:8 ТОЧКИ.