Времетраене [мин]: 89
Коментар на срещата

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Българинът открива срещата с гейм на 30 на сметката си.

1:1 Дълъг гейм, в който на Милман му се наложи да отразява две точки за пробив. Той обаче се справи и успя да изравни резултата.

2:1 Гейм на 15 за Григор Димитров, след който идва първата пауза в срещата.

2:2 Този път без никакви проблеми и за Милман, който също взе подаването си на 15.

3:2 Гейм на 0 за Григор Димитров.

4:2 Отлично! Григор Димитров успя да пробие, при това след гейм на 0, и вече има сериозна преднина в откриващия сет на срещата.

5:2 Серията на Димитров продължава и той успя да затвърди пробива. След паузата Милман ще сервира за оставане в сета.

5:3 Австралиецът спечели подаването си и сложи край на серията на Димитров, който ще сервира за сета след секунди.

6:3 Гейм и първи сет за Григор Димитров. Един пробив се оказа напълно достатъчен на Димитров да открие резултата и да направи важна крачка към четвъртфиналите.

(сервис за Джон Милман):

0:1 Милман открива резултата във втория сет с гейм на 15 на сметката си. За първи път местният любимец има преднина в резултата.

1:1 Отговорът на Григор Димиттров е подобаващ - гейм на 15.

2:1 Пробив на 0 за Григор Димитров, който взима контрол над събитията и във втория сет.

3:1 Макар и трудно, пробивът все пак е затвърден от най-добрия български тенисист, който вече е с единия крак на четвъртфиналите в турнира.

4:1 Нов удар за Григор Димитров, който стига до втори пробив и вече е само на два гейма от участие в следващата фаза на турнира.

4:2 Милман успя да върне един от пробивите и запазва интригата в сета и мача. Австралиецът се възползва от колеблив гейм на Димитров и реализира първия брейк-бол, който се откри пред него в сета.

4:3 Бърз гейм на 15 за Милман.

4:4 Невероятно! Милман върна и втория пробив, след като реализира третия брейк-бол, който се откри пред него в течение на гейма. Резултатът е изравнен, а интригата отново на лице.

5:4 Григор Димитров успя да се съвземе и нанесе пробив, след който ще сервира за успех в мача и място на четвъртфиналите.

6:5 Гейм, сет и мач - Григор Димитров. Българинът е на четвъртфиналите, където ще срещне Кей Нишикори или Денис Кудла.