Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 4 6 6 6
Янко Типсаревич Сърбия 6 3 1 4
Времетраене [мин]: 153
Коментар на срещата

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Българинът отрази две точки за пробив и спаси подаването си на старта на срещата. Определено не беше мечтания старт за Димитров в срещата.

1:1 Димитров на свой ред имаше два шанса да пробие подаването на Типсаревич, но не се наложи.

2:1 Гейм на 30 на сметката на Димитров, след който идва първата пауза в мача.

2:2 Гейм на 0 за Типсаревич.

3:2 Отговорът на Димитров е гейм на 0.

3:3 Без особени затруднения, Типсаревич изравнява резултата в така равностойния първи сет.

4:3 Димитров взима подаването си на 15.

4:4 Типсаревич отрази две точки за пробив и изравнява резултата.

4:5 Много неприятно. Пробив за сърбина, който ще сервира за успех в сета след паузата.

4:6 Ето, че брейкът преди малко се оказа напълно достатъчден за Типсаревич да поведе в резултата.

1:0 Българинът отрази точка за пробив и спечели подаването си, слагайки край на серията на Типсаревич.

2:0 Пробив за Димитров, който от началото на срещата за първи път се справя с подаването на опонента си.

3:0 Пробивът е затвърден с гейм на 30.

3:1 Димиттров пропусна отлична възможност да поведе с два пробива. Българинът имаше два брейк-пойнта, от които не се възползва и Типсаревич се разписа във втория сет.

4:1 Дълъг гейм, който за радост отива на сметката на българина.

4:2 Гейм на 30 за Типсаревич.

5:2 Гейм на 0 за Димитров, който вече е само на 4 точки от успех в сета и изравняване на резултата.

5:3 Сърбинът спечели подаването си на 30 и остава в сета, за който Димитров ще сервира след секунди. Един пробив е разликата в сета във втората част.

6:3 Гейм на 0 за Григор Димитров, с който българинът изравнява резултата в сетовете.

ТРЕТИ СЕТ:
(сервис за Янко Типсаревич):

1:0 Третата част започва с пробив на 0 на сметката на Григор Димитров.

2:0 Продължителен гейм, след който българинът затвърждава пробива си.

3:0 Втори пробив на сметката на Димитров, след който българинът прави огртомна крачка към успех в сета.
(Типсаревич поиска медицински тайм-аут).

4:0 Пробивът, вторият, също е затвърден. Григор намира формата си, докато Типсаревич трудно успява да се задържи в разиграване.

4:1 Гейм на 0 за Типсаревич, с който сърбинът спира серията на Григор и се разписва в сета.

5:1 С ас по правата, Григор Димитров се доближи само на гейм от успех в сет номер 3.

6:1 След двойна грешка, третият сет завършва в полза на Григор Димитров, който вече е само на сет от място във втория кръг в Мелбърн.

ЧЕТВЪРТИ СЕТ:

1:0 Гейм на 30 на сметката на българина в началото на сет номер четири.

1:1 Типсаревич обърна гейма от 15:30 и изравни резултата в сета.

2:1 Безупречен гейм за Димитров, който взе подаването си на 15 и отново повежда в резултата преди първата пауза в сета.

2:2 Типсаревич взе подаването си.

3:2 Двойна грешка, след която последва ас и гейм на 15 в полза на българина.

3:3 След близо 9 минути игра, Типсаревич спечели подаването си и изравни резултата.

4:3 Димитров обърна гейма от 15:30 и след няколко успешни атаки от форхенд повежда отново в резултата.

4:4 Сърбинът спаси сервиса си и остава в мача.

5:4 Типсаревич ще сервира за оставане в сета, след като Димитров взе подаването си с лекота.

6:4 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът е във втория кръг в Мелбърн.