Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 7 6 6
Времетраене [мин]: 127
Коментар на срещата

начало на двубоя: 07:07 часа

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Димитров спечели подаването си изразително и откри резултата в мача с Фабиано. Залогът е място на осминафиналите в турнира.

1:1 Фабиано изравни резултата след бърз гейм на сметката си.

2:1 Първата пауза идва след гейм на 0 за Димитров.

2:2 Фабиано отговаря с гейм на 0. От началото на двубоя сервиращите са загубили по една точка на свое подаване.

3:2 Без никакви проблеми за Димитров и в този негов сервис-гейм, след който идва първата пауза в мача. Без пробиви до момента.

4:2 Пробив, при това на 0, на сметката на Григор Димитров. Българинът е първият, който стигна до брейк от началото на двубоя.

4:3 Изненадващо или не, пробивът е върнат веднага. Фабиано поведе с 40:0, Григор отрази първите два брейк-бола, но при третия сгреши от форхенд и сдаде подаването си.

4:4 След ас по правата, Фабиано изравнява резултата се сет номер едно.

5:4 Гейм на 0 за Григор. След почивката Фабиано ще сервира за оставане в сета.

5:5 Гейм на 15 за Фабиано. Григор направи няколко грешки и позволи на италианеца да изравни резултата. Сетът продължава.

6:5 Без проблеми за Григор Димитров, който взе гейма на 15 и след паузата Фабиано ще сервира за втори път за оставане в сета и за място в тайбрек.

6:6 Тайбрек ще реши изхода на сета.

7:6 (5) СЕТ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ. При 5:5 в тайбрека българинът направи решаващ минипробив, след който със сервис на своя страна си подпечата успеха в сета.

(сервис за Томас Фабиано):

1:0 Пробив за Димитров, който поведе с 40:15 и реализира брейка със страхотен минаващ удар от форхенд.

2:0 За разлика от първия сет, сега Димитров затвърди брейка с гейм на 15 на сметката си. Българинът е спечелил 8 от изиграните 10 точки пфрез втория сет.

2:1 Фабиано взе подаването си и прекъсна серията на Григор Димитров.

3:1 Бърз гейм за Григор Димитров, който взе подаването си на 15.

3:2 Фабиано отговаря с гейм на 15 преди втората пауза в сета.

3:3 Без да прави почти нищо, Фабиано върна пробива. Димитров помогна с 3 непредизвикани грешки в гейма.

4:3 Пробив за Григор Димитров, който отново излиза напред в резултата. Последната точка в гейма беше невероятна и отиде на сметката на Гришо.

5:3 Пробивът е затвърден с бърз гейм на сметката на Димитров.

5:4 Фабиано оцеля в гейма, но след паузата Димитров ще сервира за успех във втория сет.

6:4 Убедителен Димитров. Българинът наниза 3 аса в гейма и затвори сета в своя полза.

ТРЕТИ СЕТ:

0:1 Италианецът взе подаването си след продължителен гейм.

1:1 Гейм на 15 на сметката на Григор Димитров.

1:2 Първата пауза идва при преднина от гейм за Фабиано. Без пробиви в гтретия сет до момента.

2:2 Димитров изравнява резултата след гейм на 30.

2:3 Втората пауза идва при минимален аванс на Фабиано. Все още няма пробиви в третия сет.

3:3 Димитров изравни резултата след уверен гейм в своя полза.

4:3 Отлична игра на Григор Димитров, който успя да пробие и вече е само на два гейма от място на осминафиналите. Българинът реализира брейк-бола при 30:40 и спечели гейма.

5:3 Пробивът е затвърден с гейм на 15. Димитров е само на 4 точки от успеха в мача.

5:4 Фабиано спечели сервис-гейма си и остава в мача. След паузата Димитров ще сервира за успеха.

6:5 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът е на осминафинал в Мелбърн за пети път в кариерата си.