Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 6 6 6
Времетраене [мин]: 140
Коментар на срещата

начало: 19:13 часа

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Отлично начало на срещата за Димитров, който открива резултата с гейм на 0 на сметката си.

1:1 Бърз гейм за Вердаско, който взе подаването си на 15.

2:1 Отличен Григор Димитров, отново печели своя сервис-гейм на 0 преди първата пауза в мача.

3:1 Пробив за Григор Димитров, който се възпозлва от втория брейк-пойнт, който се откри пред него в гейма.

4:1 Димитров отрази три точки за пробив и след повече от 5 минути игра затвърди пробива преди втората пауза в мача.

4:2 Григор Димитров пропусна точка за пробив и след това Вердаско си взе гейма след няколко хубави начални удара.

5:2 Григор обърна гейма от 0:30 и вече е само на 4 точки от успех в първия сет.

6:2 Вердаско допусна две двойни грешки в гейма и вторият пробив стана факт. Сетът е на сметката на Григор Димитров.

1:0 Григор Димитров печели подаването си и открива сметката си във втория сет.

1:1 Гейм за Вердаско след изключително равностойна игра. Много мъки за испанеца в този гейм, но ефектът е за него.

2:1 Труден гейм и за Димитров, но все пак успехът е за него.

2:2 Гейм на 0 за Фернандо Вердаско.

3:2 Категоричен гейм за Григор, който излиза напред в резултата преди втората пауза в сета.

3:3 Уникална игра на Вердаско. Испанецът изоставаше с 0:40, но в този момент намери най-добрите си удари и измъкна гейма, като по този начин изравни резултата в сета. Григор има за какво да съжалява.

3:4 Вердаско прави пробив и връша интригата в сета и мача. Испанецът се възползва от втория брейк-шанс, който се откри пред него в гейма.

4:4 Григор Димитров бързо връща пробива и изравнява резултата.

5:4 Труден гейм за Димитров, след който българинът се доближава само на 4 точки от крайния успех.

5:5 Гейм за Вердаско, който се измъкна от тежка ситуация.

6:5 Без драми за Григор, който взима гейма си и си гарантира поне тайбрек в сета. След последната пауза Вердаско ще сервира за място в тайбрек-сет.

6:6 Тайбрек ще реши изхода на сета, надяваме се и мача.

6:7 Гейм за Вердаско, който се наложи със 7:4 точки и вкарва мача в треи сет. Вердаско поведе с 6:1 точки, след което всичко стана доста по-лесно за него.

ТРЕТИ СЕТ:
(сервис за Фернандо Вердаско):

1:0 Пробив на 0 на сметката на Григор Димитров на старта на финалняи сет в мача.

2:0 Димитров затвърди брейка.

3:0 Втори пробив за Григор Димитров, който дойде след двойна грешка на сметката на Вердаско.

4:0 Бърз гейм за Димитров, който прави голяма крачка към успех в сета и мача.

4:1 Гейм на 15 за Вердаско, с който левичарят от Мадрид открива сметката си в сета.

4:2 Много слаб гейм за Димитров, след който Вердаско връща един от пробивите и съживява интригата в срещата.

4:3 Трети пореден гейм за Вердаско. След паузата Димитров ще сервира за преднина 5:3, но авансът на българинът е вече само един гейм.

5:3 Много важен гейм за Димитров, който се доближава на крачка от успеха.

6:3 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ.