Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 6 6 4 7 6
Времетраене [мин]: 268
Коментар на срещата

начало на двубоя: 16:32 часа

(сервис за Марин Чилич):

0:1 Чилич и Димитров започнаха с престрелките още от първия гейм, който хърватинът спечели на 30.

1:1 Димитров допусна първата си двойна грешка в мача, но все пак убедително спечели своето първо подаване.

1:2 Първата пауза в мача идва без пробиви.

2:2 Димитров имаше преднина 40:15, но загуби следващите две точки и за първи път от началото на мача се стигна до равенство в гейма. Българинът обаче не допусна повече колебания и впоследствие съхрани подаването си.

2:3 Бърз гейм на 15 на сметката на Чилич.

3:3 Гейм на 30 на сметката на Димитров. Предстои да се изиграе последен гейм с този комплект топки.

3:4 Изключително драматичен гейм. Димитров стигна до 3 поредни точки за пробив, повеждайки с 40:0. След няколко щастливи намеси на мрежата и няколко много тежки начални удара, Чилич спечели следващите 5 точки и взе подаването си.

3:5 Пробив на 0 за Чилич, който вече е в серия от 9 последователни точки на сметката си. При 0:40 геймът приключи с двойна грешка.

4:5 Григор Димитров отрази сетбол и стигна до връщане на пробива след фамозно разиграване, което спокойно може да бъде избрано за "хот шот" на деня. Сетът продължава.

5:5 Бърз гейм на 15 за Димитров и резултатът е изравнен.

5:6 Чилич отрази точка за пробив и след последната пауза в сета Димитров ще сервира за място в тайбрек.

6:6 Тайбрек ще определи изхода на сета.

6:7 Марин Чилич се наложи със 7:3 точки и след час и една минута игра спечели първия сет.

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Българинът спечели подаването си и открива резултата във втория сет.

1:1 Чилич спечели подаването си и изравни резултата.

2:1 Без проблеми за Димитров, който отново излиза напред в резултата преди първата в сет номер две.

2:2 Димитров не успя да затрудни Чилич, който си взе подаването и изравни резултата.

3:2 Гейм на 0 за Григор Димитров.

3:3 Димитров има за какво да съжалява, тъй като поведе с 40:15 и получи две последователни точки за пробив, от които не успя да се възползва. В крайна сметка Чилич взе подаването си. Българинът е 1/7 при точките за пробив в мача до момента, Чилич - 1/1.

4:3 Димитров повежда в резултата след гейм на 30 в своя полза.

4:4 Пореден гейм, в който Димитров пропуска точка за пробив (1/8). Чили отново се измъкна и изравни резултата в сета.

5:4 Марин Чилич ще трябва да сервира за оставането си във втория сет след паузата.

6:4 Григор Димитров реализира третия сетбол, който се откри пред него и изравнява резултата. Мачът започва наново.

ТРЕТИ СЕТ:

1:0 Сет номер три започна с гейм на 15 за Димитров.

1:1 Чилич отрази точка за пробив и изравни резултата.

2:1 Нов убедителен сервис-гейм за Димитров, който взе играта на 15.

2:2 За първи път от доста време насам Марин Чилич спечели бързо, при това на 0, подаването си.

3:2 Григор поведе с 40:0, следващите две точки бяха за Чилич, но геймът, все пак, отиде за Димитров. Без пробиви от началото на третия сет.

3:3 Чилич обърна гейма от 0:30 и взе подаването си.

3:4 Невероятно, но факт. Чилич стигна до втора точка за пробив и я реализира. Григор е 2/12 и вече изостава в резултата в сета.

3:5 Чилич затвърди пробива и вече е само на гейм от успех в сета.

4:5 Страхотен гейм за Димитров, който взе подаването си на 15 и се задържа в сета, засега. След паузата Чилич ще сервира за сета.

4:6 Гейм на 0 за Чилич, който не показа никакви нерви и вече е само на сет от място в третия кръг.

ЧЕТВЪРТИ СЕТ:

1:0 Димитров спечели откриващия гейм на сета.

1:1 Гейм на 0 за Чилич.

2:1 Уверен гейм за Димитров, който отново излиза напред в резултата в сета.

2:2 След 12 минутен гейм, Чилич спаси кожата и взе подаването си, изравнявайки резултата в сета.

3:2 Димитров приключи гейма с две отлични излизания на мрежата и отново е напред в резултата. Щепанек е на крака в ложата му и го надъхва.

3:3 Гейм на 0 за Чилич.

4:3 Труден гейм за Григор, който повежда в резултата преди поредната пауза в мача.

4:4 Чилия оцеля в крайно важен гейм.

5:4 Страхотен и бърз гейм за Димитров. След почивката Чилич ще сервира за оставане в сета.

5:5 Гейм на 0 за Марин Чилич.

6:5 Григор Димитров си гарантира минимум тайбрек в сет номер четири.

6:6 Тайбрек ще определи изхода на сет номер четири.

7:6 (2) Димитров спечели тайбрека със 7:2 точки и срещата ще влезе в пети сет. Супер мач се получава в Париж.

ПЕТИ СЕТ:

1:0 Отлично начало на петия сет за Григор Димитров, който успя да пробие началния удар на опонента си.

2:0 Много тежък гейм, след който Димитров успя да постигне затвърждаване на пробива, отразявайки точка за неговото връщане.

2:1 Чилич взе подаването си и откри сметката си в сета.

3:1 Димитров спечели подаването си след брилянтна точка в края на гейма.

3:2 Чилич се задържа в мача, след като взе подаването си.

4:2 Григор имаше трудни моменти, но с последни два страхотни удара си заслужи гейма.

5:2 Втори пробив за Григор Димитров, който след паузата ще сервира за място в третия кръг.

5:3 Григор Димитров пропусна два мачбола, Чилич върна единия пробив и остава в мача. 4 часа и 20 минути от началото на срещата.

6:3 НОВ ПРОБИВ И КРАЙ НА МАЧА! ГРИГОР ДИМИТРОВ Е В ТРЕТИЯ КРЪГ НА РОЛАН ГАРОС.