Марин Чилич Хърватия 6 6
Времетраене [мин]: 133
Коментар на срещата

(Чилич спечели жребия и избра да сервира първи)

0:1 Марин Чилич спечели с лекота подаването си и откри резултата в двубоя. Хърватинът започна с ас по правата, а в последствие спечели гейма на 15.

1:1 Труден първи сервис-гейм за Григор Димитров. На нашето момче му се наложи да спасява точка за пробив, но той се справи и успя да измъкне подаването си, изравнявайки резултата.

1:2 Първата пауза идва без пробиви. Чилич измъкна подаването си на 30 и отново излиза напред в резултата.

2:2 Отличен гейм за Григор Димитров, който спечели подаването си за около 2 минути, помагайки си с два аса.

2:3 С ас по правата Марин Чилич спечели подаването си на 30 и отново излиза с гейм напред в резултата. Предстои втора пауза, след което на сервис застава Димитров.

3:3 Григор Димитров обърна гейма, след като навакса изоставане с 15:40. В решителните моменти обаче българинът намери първия си сервис, който му помогна да се измъкне от неудобната ситуация.

3:4 Бърз гейм на 15 за Марин Чилич.

4:4 Григор Димитров спаси общо 3 точки за пробив. Българинът отново бе в ситуация 15:40, но благодарение на началния си удар успя да стигне до равенство. Последва нов брейк-пойнт за Чилич, при който Димитров направи страхотен удар между краката, който със сигурност ще се върти много в онлайн пространството в следващите часове. В крайна сметка българинът спаси и тази точка за пробив, след което изравни резултата в геймовете.

4:5 Григор Димитров ще сервира за оставане в сета, след като Чилич спечели подаването си.

5:5 Григор Димитров изравнява резултата след бърз гейм на сметката си.

5:6 Гейм на 0 на сметката на Марин Чилич, който си гарантира минимум тайбрек в първия сет. Предстои последна пауза, след която Димитров ще сервира.

6:6 Тайбрек ще определи изхода на първия сет.

7:6 Страхотен Григор Димитров! Българинът изигра перфектен тайбрек, в който направи два минипробива и успя да се наложи със 7:3 точки, с което си заслужи преднина в резултата.

(сервис за Григор Димитров)

1:0 Много продължителен първи гейм на втория сет, който за радост отива на сметката на Григор Димитров. Българинът открива резултата във втората част.

1:1 - Чилич взе подаването си на 30.

2:1 Важен гейм за Григор. Той отрази две точки за пробив, преди да го спечели!

2:2 Отново хърватинът взема своя сервис гейм на 30.

3:2 Първата ни ракета направи две двойни грешки, но отново спаси подаването си.

3:3 Чилич поведе 40:0, но Димитров направи две точки, преди хърватинът да спечели.

4:3 Този път Григор беше убедителен при подаването си и го спечели лесно.

4:4 Бърз гейм на 15 за бившия шампион от US Open при мъжете.

5:4 Димитров спечели в гейм продължил повече от 10 минути. Той отрази две точки за пробив (общо 10 в мача) и завърши с ас №13.

5:5 Марин Чилич сервира хладнокръвно за оставане в мача и взе подаването си на 30.

6:5 В гейма се стигна до 30:30. Спортист №1 на България не трепна и затвори гейма с бекхенд уинър и след това отличен сервис.

6:6 Гейм на нула за Чилич и втори тайбрек в срещата.
7:6 Победа на Григор! Той доминираше и в този тайбрек. Стигна до 6:2 и реализира още първия си мачбол!