Директорът на Индиън Уелс хвърли оставка
Изпълнителният директор на турнира в Индиън Уелс Реймънд Мур е подал оставка след сексисткия скандал, който предизвика негово изказване.
"Имах разговор с Реймънд. Той ми съобщи, че е готов да напусне поста. Прекрасно разбирам и поддържам това решение", коментира собственикът на тенис състезанието Лари Елисън.
Мур направми изказване преди финалите в неделя, в което обяви, че WTA трябва да са благодарни на мъжкия тенис за успехите си.
„Искам в следващия си живот да бъда като WTA. Те се носят с лекота, носени от мъжкия тенис. Не взимат никакви решения, щастливци. Ако бях тенисистка, щях да падна на колене и да благодаря на Господ, че Роджър Федерер и Рафа Надал са се родили. Те наистина носят бремето на целия ни спорт“, каза вече ексдиректорът. След това той се извини за думите си.
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!
Турнир: BMW OpenКатегория: ATP 500
Място на провеждане: Мюнхен, Германия
Настилка: Клей
Награден фонд: €2,561,110
Official Website | Livescore
Турнир: Barcelona OpenКатегория: ATP 500
Място на провеждане: Барселона, Испания
Настилка: Клей
Награден фонд: €2,950,310
Official Website | Livescore
















