Дъжд прекъсна двубоя на Григор Димитров с Корда

05-08-2022 05:58 | Tennis24.bg

Дъжд прекъсна мача на Григор Димитров срещу представителя на домакините Себатиан Корда от втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка във Вашингтон с награден фонд 2,1 милиона долара.

Поставеният под номер 5 Димитров взе първия сет с 6:4,  а при 40:40 в първия гейм на втората част и сервис на Корда заваля и срещата беше прекратена. Двубоят ще се доиграе тази вечер след 19:00 часа българско време.

Хасковлията стартира двубоя с пробив и задържа предимството си до края на първия сет.

При успех над Корда при подновяването на играта българинът ще достигне до четвъртфиналите в надпреварата и ще изравни най-доброто си представяне във Вашингтон от 2013 година. Там вече го очаква Микаел Имер (Швеция), който във втория кръг елиминира финландеца Емил Руусувуори с 6:3, 6:7(3), 6:4.