Григор Димитров е на полуфинал в Женева

25-05-2023 18:02 | Станко Димов

Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира на клей в Женева, който е от категория АТП 250. Най-добрият български тенисист победи с 2:1 сета Кристофър Оконъл (Австралия), в отделните части 6:7 (5), 7:5, 6:4 след 2:43 часа игра.

В спор за място на финала Димитров ще срещне американеца Тейлър Фриц, който по-рано през деня се разправи за 51 минути с Иля Ивашка – 6:1, 6:2.

В първия сет пробиви нямаше и логично се стигна до тайбрек, в който Оконъл поведе с 6:4 точки и затвори частта със 7:5. Австралиецът започна вихрено и втората част и след ранен пробив поведе с 4:1 гейма. Димитров обаче се разигра и взе 6 от следващите 7 гейма, с което изравни резултата – 6:7, 7:5.

Във финалната част българинът проби на старта и поведе с 2:0, но Оконъл успя да изравни за 2:2. Димитров осъществи ключов пробив за преднина 4:3, след което до края на срещата не трепна при начален удар и се поздрави с успеха.

За Григор предстои второ участие на полуфинал в световния тур след средата на февруари, когато достигна до финалната четворка на турнира в зала в Ротердам (загуби от Медведев).

До момента Димитров и Тейлър Фриц са се срещали само веднъж. Това се случи на Мастърс 1000 турнира в Мадрид през 2019 г., когато американецът се наложи със 7:6 (8), 7:6 (4).