Времетраене [мин]: 132
Коментар на срещата

НА ЖИВО ГРИГОР ДИМИТРОВ - РАФАЕЛ НАДАЛ, ВТОРИ КРЪГ НА ТУРНИРА В БАЗЕЛ

ПЪРВИ СЕТ: (Надал сервира)

1:0 - Пробив на Димитров. Той стигна до брейк пойнт и го реализира след топка в мрежата на третия поставен испанец.
2:0 - Гришо успя да затвърди пробива на 30.
2:1 - Надал губеше с 0:30, но спечели следващите три разигравания, а после нвзе гейма с първия си ас.
3:1 - Българинът взе с лекота подаването си, като завърши гейма с красив прехвърлящ удар.
3:2 - Рафа успя да спечели своя сервис гейм.
4:2 - Гейм на нула за спортист №1 на страната.
4:3 - Отговорът на Надал е също гейм на нула.
4:4 - Носителят на 11 титли от Шлема върна пробива при първата си възможност, дошла след воле на Гришо в аут.
4:5 - с гейм на нула Надал за първи път повежда в двубоя.
4:6 - сет за левичаря от Манакор. След непредизвикана грешка на хасковлията той стигна до точка за спечелване на частта и ликува, когато форхендът на Димитров отлетя в аут. Сервисът на Гришо се загуби и така частта приключи за 41 минути.

ВТОРИ СЕТ (Надал сервира)
1:0 - По сценария от първия сет Григор запона с пробив на 30.
2:0 - Димитров стисна победоносно юмрук, когато затвърди слет топка на Надал в аут.
3:0 - Втори пробив за българина! Той поведе с 40:15 и реализира първия си шанс след неуспешен опит за къса топка на съперника.
4:0 - Чудесен сервис гейм на Гришо, който го завърши с третия си ас.
4:1 - Надал най-сетне успя да вземе подаването си.
4:2 - Димитров загуби подаването си след двойна грешка.
4:3 - Трети пореден гейм за Рафа. Той спечели подаването си на нула.
5:3 - Димитров прекъсна серията на испанеца със сервис гейм на 15.
5:4 - Гейм на нула за Надал.
6:4 - Сет за Григор! Той стигна до три сетбола с перфектен форхенд уинър по правата и реализира третата си възможност.

ТРЕТИ СЕТ (Надал сервира)
1:0 - Нищо не очаквано - пробив за българина в откриващия гейм и в този сет. Той дойде след двойна грешка на Надал.
2:0 - Димитров преодоля момента от 15:30 с отлична игра. Той направи и ас №7 с 209 км/ч.
2:1 - Испанецът се записва в частта с гейм на нула.
2:2 - Надал върна пробива.
2:3 - Рафа се възползва от разконцентрирането на Гришо и спечели подаването си на нула.
3:3 - Важен и дълъг гейм, в който Григор отрази две точки за пробив преди да наложи волята си.
3:4 - Испанецът спечели сравнително лесно подаването си.
3:5 - Надал поведе с 40:15 и реализира втората си точмка за пробив.
3:6 - Гейм, сет и мач за Рафа. Димитров игра храбро и на два пъти стигна до точки за връщане на брейка, но не успя. Левичарят стигна до мачбол и двубоят свърши.