Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 4 6 3 6 6

начало: 02:40 часа

(Григор Димитров сервира):

0:1 С двойна грешка Григор Димитров допуска пробив и губи подаването си.

0:2 Гейм на 0 на сметката на Шарди.

1:2 За радост убедително Григор Димитров взе подаването си и намалява преднината на опонента си.

1:3 Шарди спаси точка за пробив и съхрани подаването си. Французинът успя да обърне гейма от 30:40.

2:3 Гейм на 0 за Григор Димитров.

2:4 Гейм на 15 за Шарди.

3:4 Гришо взима гейма си на 30 и се доближава само на гейм от опонента си.

4:4 Пробивът е върнат! Димитров повежда с 40:15, след което пропусна да върне пробива при първия си брейк-бол, но при втория е безкомпромисен.

4:5 За жалост Григор загуби лесно подаването си на 15 и Шарди все пак ще сервира за първия сет.

4:6 Гейм и сет за Жереми Шарди. Французинът затвори първата част от третия си сетбол и повежда в резултата.

(сервис за Григор Димитров)

1:0 Гейм на 0 за Григор Димитров.

1:1 Григор пропуска точка за пробив и резултатът е изравнен.

2:1 Този път Григор трябва да спасява точка за пробив и българинът се справи.

2:2 Бърз гейм на 15 за Шарди.

3:2 Един от най-дългите геймове от началото на двубоя, преминал през дюс, но в крайна сметка в ползата на Григор.

3:3 Гейм на 30 за Шарди.

4:3 Отново дълъг гейм, след който Григор налага волята си.

4:4 Григор има за какво да съжалява, тъй като водеше с 40:0 и имаше 3 последователни точки за пробив. Французинът обаче не се отчая и намери начин да съхрани подаването си.

5:4 Бърз гейм за Гришо.

6:4 Гейм и втори сет за Григор Димитров. Ето, че българинът наи-сетне се справи с подаването на Шарди и печели сета.

ТРЕТИ СЕТ:
(сервис за Григор Димитров):

1:1 Резултатът е изравнен след гейм на 15 на сметката на Шарди.

2:1 Продължителен гейм, след който все пак Григор продължава да води в резултата. Премина се през няколко равенства.

2:2 Гейм на 15 за Шарди.

3:2 Гейм на 15 за Григор Димитров.

3:3 Ново изравняване на резултата, този път след по-равностоен и дълъг гейм.

3:4 Пробив за Шарди, при това на 0.

3:5 Брейкът е затвърден.

3:6 Втори пробив. Гейм и сет за Шарди.

ЧЕТВЪРТИ СЕТ:
(сервис за Жереми Шарди):

1:0 Отлично начало на сета за Григор Димитров, който успява да направи пробив още в първия гейм и повежда в резултата. Брейк на 30 на сметката на българина.

2:0 Пробивът е затвърден с още един гейм на 30 за Димитров.

2:1 Шарди печели за първи път подаването си в сета и намалява преднината на 22-ия в схемата.

3:1 След равенство, геймът отива на сметката на Григор Димитров.

4:1 Григор прави втори пробив и до голяма степен си гарантира участие в пети финален сет. Българинът направи брейк на 30 и се доближава до успех в сета.

4:2 След един от най-слабите геймове от началото на срещата за Григор Димитров, Шарди успява да върне един от пробивите и да намали изоставането си.

4:3 Гейм на 0 за французина.

5:3 Гришо спира серията на французина и го принуждава да сервира за оставане в сета.

5:4 Бърз гейм за Шарди.

6:4 Гейм и четвърти сет за Григор Димитров. Българинът спечели подаването си на 15 и вкара мача в решаващ пети сет.

ПЕТИ СЕТ:

1:0 Пробив на 0 на старта на финалния сет за Григор Димитров.

2:0 Гейм на 0 за българина и брейкът е затвърден.

3:0 Отлично! Втори пробив за Григор, който прави сериозна крачка към крайния успех в мача.

4:0 Гейм на 0 за Григор Димитров.

4:1 Гришо пропусна нова точка за пробив и в крайна сметка Шарди взе подаването си и се разписва във финалния сет.

5:1 Гейм на 0 за Григор Димитров.

5:2 Още един гейм за Шарди. Българинът ще сервира за успех в мача след паузата.

6:2 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът е участник в трети кръг в Ню Йорк.