Коментар на срещата

Начало: 05:10 часа

ПЪРВИ СЕТ:
(сервис за Григор Димитров)

1:0 Много труден начален гейм за Григор Димитров, който трябваше на няколко пъти да спасява точки за пробив. За радост българинът се справи и спечели подаването си, откривайки резултата в мача.

1:1 Долгополов на свой ред трябваше да спасява две точки за пробив, но в ключовите моменти украинецът намери най-добрия си начален удар и се справи. Изравняване на резултата след 15 минути игра, в които са се изиграли едва два гейма.

1:2 Долгополов е първият, който успява да пробие. Украинецът повежда в резултата в геймовете след няколко много класни отигравания.

2:2 Григор Димитров прави ри-брейк. Българинът стигна до точка за връщане на пробива и се възползва от непредизвикана грешка на съперника си, изравнявайки за 2:2.

3:2 Григор Димитров реализира първия си ас от началото на двубоя и спечели подаваянето си на 30, с което отново излиза напред в резултата.

3:3 Украинецът поведе с 40:0, но Димитров успя да вземе две последователни точки, след което за жалост обърка воле в близост до мрежата и се стигна до изравняване на резултата.

4:3 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров. Българинът вече има 3 аса от началото на срещата.

4:4 Долгополов отговаря с гейм на 0 на сметката си.

4:5 Втори пробив на сметката на Долгополов, който ще сервира за сета. Украинецът успя да се справи с подаването на Димитров отново и се доближава максимално до преднина в първата част.

4:6 Гейм и първи сет за Александър Долгополов, който печели първата част след 53 минути игра. Григор Димитров обаче има за какво да съжалява, тъй като пропусна 4 точки за връщане на пробива, две от които бях последователни. След последната точка в гейма пък Димитров демонстративно счупи ракетата си.

Двубоят бе прекъснат за около час и половина заради дъжд.

ВТОРИ СЕТ:

1:0 Григор Димитров печели убедително подаването си след подновяването на играта.

1:1 Гейм на сметката на Долгополов.

2:1 Гейм на 0 за Григор Димитров.

2:2 Без никакви проблеми Александър Долгополов печели подаването си и изравни резултата.

3:2 Втори пореден сервис-гейм на 0 на сметката на Григор Димитров.

3:3 Ново изравняване на резултата след безпроблемен гейм на Долгополов.

4:3 Трети пореден гейм на 0 на сметката на Григор Димитров. Българинът сервира отлично от началото на втория сет.

5:3 Пробив за Григор Димитров! След няколко непредизвикани грешки на Долгополов, Григор Димитров стигна до преднина 40:15 и получи два скрити сетбола. Българинът се възползва още от първия, поведе с 5:3 и ще сервира за изравняване на сетовете.

6:3 Гейм и втори сет за Григор Димитров! Българинът спечели подаването си на 15. Двубоят влиза в решаващ трети сет.

ТРЕТИ СЕТ:
(сервис за Александър Долгополов)

0:1 Долгополов спира серията на Григор Димитров и печели подаването си на старта на третата част. Гришо започна силно гейма и поведе с 30:0, но след това Долгополов бе безпогрешен и спечели подаването си.

1:1 Григор Димитров изравнява резултата. Българинът поведе с 40:0, но след няколко грешки му се наложи да спасява точка за пробив. Направи го с ас, след което спечели подаването си.

2:1 Най-дългият гейм в срещата. Григор Димитров пропусна 6 точки за пробив, повечето спасени с ас на Долгополов, но при седмата открила се възможност се възползва. Българинът имаше и късмет, защото след ретур, топката се отклони в мрежата и падна неспасяемо в половината на Долгополов.

3:1 Григор затвърждава пробива след успешен сервис-гейм.

3:2 Долгополов обърна гейма от 0:30, реализирайки 4 последователни точки на сметката си.

4:2 Григор Димитров спечели подаването си на 30, въпреки че допусна 2 двойни грешки в гейма.

Над Сидни отново заваля и двубоят е прекратен. След около 2 часа пауза, в които тенис не се игра, организаторите решиха да отложат всички четвъртфинали при мъжете за петък. Тогава вероятно ще бъдат изиграни и двата полуфинала.

Подновяване на играта в петък, 03:50 часа:

4:3 Гейм на 30 на сметката на Долгополов.

5:3 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров.

5:4 Българинът поведе с 30:15, но след това Долгополов обърна гейма и остава в мача.

6:4 Гейм на 0 за Григор Димитров, който е на полуфинал в Сидни.