2016 година, %D0%A7%D0%B5%D1%82%D0%B2%D1%8A%D1%80%D1%82%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BB
Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 7 5 6

начало: 13:15 часа

(сервис за Кевин Андерсън):

0:1 Кевин Андерсън пласира 3 поредни аса и спечели откриващия гейм в двубоя.

1:1 Отговорът на Григор Димитров бе гейм на 0.

1:2 Григор Димитров започна отлично гейма и поведе с 30:0. За жалост обаче Андерсън взе следващите 4 точки и успя да обърне гейма в своя полза.

2:2 Григор Димитров спечели подаването си на 30 и изравнява резултата за втори път.

2:3 Бърз гейм за Андерсън, който ще се запомни с изключителна къса топка на Григор Димитров. За жалост това беше и единствената точка, която българинът взе в гейма.

3:3 Много труден гейм за Димитров, на когото му се наложи да спасява две точки за пробив. Българинът се справи и приключи гейма с ас.

3:4 Геймът започна с двойна грешка на Андерсън, но след това южноафриканецът не загуби нито една точка.

4:4 Този път нямаше драми в сервис-гейма на Димитров и резултатът отново е изравнен.

4:5 Григор Димитров ще сервира за оставане в сета след паузата. Андерсън спечели подаването си на 30 в гейм, в който игра предимно на втори сервис.

5:5 Без проблеми за Григор Димитров и тойй изравнява резултата след гейм на 0 на сметката си.

5:6 Андерсън изоставаше с 0:30, но за жалост прекъсна серията на Димитров и успя да обърне гейма в своя полза. Предстои последна пауза в сета, след която Димитров ще сервира за място в тайбрек.

6:6 Гейм на 0. Тайбрек ще реши изхода на първия сет.

7:6 Първият сет отива на сметката на Григор Димитров. Българинът спечели тайбрека със 7:3 точки, като успя да направи два минипробива и не допусна да загуби точка при свой начален удар.

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Вторият сет започва с гейм на 0 на сметката на Григор Димитров.

1:1 Гейм на 15 на сметката на Кевин Андерсън и резултатът във втория сет е изравнен.

2:1 Григор Димитров спечели подаването си на 0. Бълграинът не е загубил точка при свой начален удар в последните 4 гейма.

2:2 За първи път от началото на двубоя пред Григор Димитров се откриха точки за пробив. При това цели 3. И трите случая обаче Андерсън намери начин да се измъкне и в крайна сметка да спечели подаването си.

3:2 Григор обърна гейма от 15:30 и отново излиза напред в резултата преди втората пауза в сета.

3:3 Бърз гейм за Андерсън, който този път нямаше проблеми и спечели с лекота подаването си.

4:3 Сравнително лесен гейм за Григор Димитров. След паузата на сервис застава Андерсън.

5:3 Пробив за Григор Димитров! Българинът поведе с 40:0, след като Кевин Андерсъм допусна 3 последователни двойни грешки. В последствие Гришо успя да реализира третия брейк-бол и да направи първия пробив в мача.

5:4 За жалост Кевин Андерсън връща пробива с гейм на 15. Григор му помогна с три грешки от форхенд.

5:5 Андерсън печели подаването си на 15 и изравнява резултата.

5:6 За жалост Андерсън отново пробива и ще сервира за втория сет. Сериозен спад в играта на Григор Димитров, който в последните 3 гейма допусна твърде много непредизвикани грешки.

5:7 Гейм и втори сет за Кевин Андерсън. И в този мач драма няма липсва. От преднина 5:3 гейма, Димитров загуби сета с 5:7 след сериозен спад в последните минутки.

ТРЕТИ СЕТ:
(сервис за Григор Димитров)

1:0 Григор Димитров спря серията от 4 поредни гейма на Андерсън и спечели подаването си на старта на финалния сет.

1:1 Андерсън поведе с 40:0, след това се стигна до равенство. В крайна сметка Кевин успя да спечели подаването си.

2:1 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров.

3:1 Великолепна игра на Григор Димитров. Българинът поведе с 40:15, не успя да реализира първата точка за пробив, но при втората се наложи с изключителен минаващ удар от бекхенд.

4:1 Пробивът е затвърден. Много тежък гейм за Григор, който трябваше да спасява точка за пробив, но го направи по безупречен начин.

4:2 Андерсън успя да обърне гейма от 15:30 и спира серията на Димитров.

5:2 Перфектен сервис-гейм за Григор Димитров, спечелен на 0. След почивката Андерсън ще сервира за оставане в турнира.

6:2 Григор Димитров прави втори пробив и мачът приключи. Българинът е на полуфинал в Стокхолм.