Хуан Мартин дел Потро Аржентина ПОБЕДИТЕЛ 6 7
Времетраене [мин]: 101
Коментар на срещата

начало: 14:15 часа

(сервис за Григор Димитров):

0:1 За жалост двубоят започва с пробив за Дел Потро. След три грешки на Димитров резултатът бе 0:40, след което българинът намали на 30:40. Последва обаче точка за аржентинеца и геймът приключи.

0:2 Дел Потро затвърждава пробива с гейм на 15 на сметката си.

1:2 Григор Димитров открива актива си в двубоя с гейм на 30. Предстои първа пауза в срещата.

1:3 Гейм на 0 за Хуан Мартин дел Потро, който сервира невероятно не само днес, но и от началото на турнира като цяло.

2:3 Григор Димитров спечели подаването и се доближава на гейм от опонента си. Григор поведе с 40:15, но в последствие се стигна до равенство. Хубав сервис и успешна атака към мрежата помогнаха на българина все пак да спечели подаването си.

3:3 Григор връща пробива и изравнява резултата. Българинът поведе с 40:0, Дел Потро спаси първия брейк-бол, но при втория допусна непредизвикана грешка и за първи път от началото на турнира загуби подаването си.

3:4 За жалост Дел Потро отново пробива. Аржентинецът поведе с 40:15, Григор отрази първия шанс за брейк, но при втория бе атакуван на бекхенд и не загуби разиграването.

3:5 Дел Потро затвърждава пробива и принуждава Димитров да сервира за оставане в сета.

4:5 Григор Димитров остава в сета, но след паузата Дел Потро ще сервира за успех в първата част.

4:6 Дел Потро взима първия сет с 6:4, след като измъкна подаването си на 0.

1:0 Гейм на 0 за Григор Димитров на старта на втория сет.

1:1 Дел Потро не трепва при своето подаване и изравнява резултата.

2:1 Много труден гейм за Григор, в който той трябваше да спасява точка за пробив. Българинът обаче се справи и съхрани подаването си.

2:2 Гейм на 30 за Дел Потро.

3:2 Григор спаси точка за пробив и отново излиза с гейм напред в резултата.

3:3 Дел Потро игра почти изцяло на втори сервис, но въпреки това направи няколко страхотни топки и измъкна подаването си.

3:4 Григор Димитров загуби подаването. Българинът изоставаше с 30:40, като в този момент допусна грешка от форхенд и брейкът е факт.

4:4 Григор Димитров успява да върне пробива и изравнява резултата. Интригата във втория сет е жива.

5:4 Перфектен гейм за Григор, който се наложи на 0. Предстои почивка, след която Дел Потро ще сервира за оставане в сет номер две.

5:5 Дел Потро спечели подаването си с лекота и прекъсва серията на Димитров.

5:6 Григор Димитров направи две двойни грешки и загуби подаването си. След паузата аржентинецът ще сервира за място на финал.

5:7 Гейм, сет и мач - Хуан Мартин дел Потро. Аржентинецът е първият финалист на турнира в зала в Стокхолм.