Новак Джокович Сърбия ПОБЕДИТЕЛ 4 6 6
Времетраене [мин]: 144
Коментар на срещата

начало: 17:04 часа

(Григор Димитров спечели жребия и избра да посреща. Двубоят ще започне със сервис за Новак Джокович):

0:1 Убедително начало на двубоя за Джокович, който спечели подаването си на 15.

1:1 Григор Димитров сервира на високо ниво и наниза два аса в откриващия си гейм. Резултатът е изравнен.

2:1 Пробив за Григор Димитров! След двойна грешка на Ноле, Гришо поведе с 40:15 и получи два поредни брейк-бола. При първия българинът направи грешка от бекхенд, но при втория се възползва от грешка на опонента си и първият пробив в мача е факт.

2:2 Изключителна драма! Геймът продължи около 15 минути и приключи с пробив за Джокович, който се възползва от втория брейк-бол, който се откри преед него. Преди това Димитров пропусна седем гейм-бола.

3:2 Трети пореден пробив в сета! Отново равностоен гейм, в който българинът пропусна 3 брейк-пойнта, но при четвъртия направи отлична атака към мрежата и завърши с уинър.

4:2 Серията пробиви е спряна с гейм на 15 на сметката на Григор Димитров.

4:3 Джокович обърна гейма от 0:30 и успя да вземе подаването си, като по този начин се доближи отново само на гейм от Григор Димитров. Българинът обаче е с брейк аванс.

5:3 Гейм за Димитров! Българинът взе подаването си на 30 и принуждава Джокович да сервира за оставане в първия сет.

5:4 Гейм на 30 за Джокович. Предстои пауза, след която Григор Димитров ще сервира за успех в първия сет.

6:4 Гейм и първи сет за Григор Димитров. Българинът спечели подаването си на 15 и повежда в резултата след 59 минути игра.

(сервис за Новак Джокович):

0:1 Гейм на 15 за Джокович, който открива резултата във втората част на двубоя. По сходен начин започна и първият сет.

0:2 Григор Димитров имаше преднина 40:15, но пропусна и двата геймбола, след което Джокович успя да направи брейк.

0:3 Пробивът е затвърден и Джокович вече води с 3:0 гейма. Григор Димитров има за какво да съжалява, тъй като пропусна две точки за светкавичен ри-брейк.

1:3 Григор спира серията на Джокович и печели първи гейм във втория сет, след като взе подаването си на 30.

1:4 Джокович успя да измъкне подаването си и прави голяма крачка към успех във втория сет.

2:4 Бърз гейм за Димитров, който взе подаването си на 15.

2:5 Един от най-бързите геймове от началото на двубоя. След паузата българинът ще сервира за оставане в сета.

2:6 За жалост Димитров допуска нов пробив, който дойде след двойна грешка. Сет №2 приключи. Двубоят ще бъде решен в трета финална част. Вторият сет продължи 43 минути.

ТРЕТИ СЕТ:

0:1 Гейм на 15 за Джокович и сърбинът открива резултата във финалния сет.

0:2 Пробив за Джокович. Сърбинът поведе с 40:15, след отлична атака към мрежата Григор спаси първия брейк-бол, но при втория Ноле се наложи.

0:3 Пробивът е затвърден и сърбинът прави сериозна крачка към успех в мача.

1:3 Макар и трудно, Григор Димитров успя да спечели подаването си и да открие сметката си във финалоната част на мача.

1:4 Гейм на 15 за Новак Джокович.

2:4 Бърз гейм на сметката на Григор Димитров.

2:5 Гейм на 30 за Джокович. След паузата Григор Димитров ще сервира за оставане в турнира.

3:5 Гейм за Димитров. Мачът продължава. Джокович ще сервира за място на четвъртфинал.

3:6 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - НОВАК ДЖОКОВИЧ.