Времетраене [мин]: 93
Коментар на срещата

начало: 20:43 часа

(сервис за Денис Истомин):

1:0 Отлично начало на двубоя за Григор Димитров. Българинът поведе с 40:0, Истомин спаси първата точка за пробив, но при втората Григор завърши с атрактивен смач и направи пробив.

2:0 Пробивът е затвърден с гейм на 15. Единствената точка за Истомин дойде след двойна грешка на Григор.

2:1 Истомин печели подаването си на 30 и открива сметката си в двубоя.

3:1 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров.

3:2 Без никакви проблеми за Истомин, който взе подаването си за малко повече от минута игра.

4:2 Гейм на 30 за Григор, който отново възстановява аванса си от 2 гейма.

4:3 Истомин взе подаването си, но Григор има за какво да съжалява, тъй като имаше точка за пробив и възможността да атакува втория сервис на опонента си. Истомин обаче се измъкна и се доближи само на гейм от Димитров.

4:4 За жалост Истомин върна пробива. Узбекът пропусна една точка за пробив, но при втората Григор прати топйата в мрежата и брейкът стана факт.

4:5 Истомин печели подаването си и за първи път от началото на двубоя повежда в резултата. След паузата Григор ще сервира за изравняване на резултата.

5:5 Григор Димитров отговаря с гейм на 0 на сметката си и изравнява резултата в геймовете.

5:6 Гейм на 30 за Истомин. След паузата Григор ще сервира за вкарване на сета в тайбрек.

6:6 Тайбрек ще реши изхода на сета. Григор спечели подаването си, макар Истомин да се върна от 0:40. Последните две точки обаче бяха за българина.

7:6 (7) ГЕЙМ И ПЪРВИ СЕТ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът спечели тайбрека, реализирайки втория сетбол след двойна грешка на Истомин.

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Бърз гейм за Григор, който открива резултата във втората част.

2:0 Пробив за Григор. Българинът поведе с 40:15 и реализира превъзходен минаващ удар, с който направи брейк.

3:0 Пробивът е затвърден с гейм на 30.

3:1 Гейм на 0 на сметката на Денис Истомин.

4:1 Безпроблемен гейм за Димитров, който вече е само на два гейма от място на четвъртфинал в Ротердам, където го очаква Давид Гофен.

5:1 Още един пробив за Григор Димитров, който ще сервира за място в следващия кръг.

6:1 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ.