2017 година, %EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%20%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD
Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 4 6 6
Времетраене [мин]: 116
Коментар на срещата

начало: 17:07 часа

(сервис за Григор Димитров):

0:1 Ужасно начало на срещата за Григор Димитров. Българинът допусна 3 двойни грешки и съвсем заслужено беше пробит още на старта.

0:2 Бенето затвърждава пробива и повежда с 2:0 гейма. Страхотно начало на срещата за ветерана от Франция.

1:2 Димитров спечели подаването си на 30 и откри сметката си в двубоя. Първата пауза в мача идва при преднина от пробив за 35-годишния Бенето.

1:3 Григор Димитров започна силно гейма и поведе с 30:0. Следващите 4 точки обаче бяха за французинът, който спечели подаването си.

2:3 Бърз гейм на сметката на българина, който се доближава отново само на гейм от Бенето.

2:4 Григор Димитров стигна до две точки за връщане на пробива, но и в двата случая Бенето реши да изпълни сервис на бекхенда на българина и Димитров не успя да върне топката в корта. В крайна сметка французинът спечели подаването си и продължава да е с брейк напред в резултата.

3:4 Гейм на 15 на сметката на Димитров, който приключи с ас по правата. Предстои почивка, след която на сервис застава Бенето.

3:5 Гейм на 0 за Бенето, който се доближава само на гейм от успех в първия сет.

4:5 Бенето ще сервира за успех в първия сет, след като Димитров спечели подаването си.

4:6 ГЕЙМ И ПЪРВИ СЕТ ЗА БЕНЕТО. Французинът приключи подаването си с ас по диагонала. Ранният пробив се оказа напълно достатъчен за ветерана, за да поведе в резултата.

1:0 Димитров се измъкна от изключително деликатна ситуация. Българинът изоставаше с 15:40, но успя да вземе подаването си и откри резултата във втория сет.

1:1 Гейм на 0 за Жулиен Бенето.

2:1 Първата пауза в сет №2 идва без пробиви. Димитров спечели последното си подаване на 30 и засега води в сета, но така и не може да намери решение на началния удар на французина, който е почти безпогрешен от началото на срещата.

3:1 Пробив за Григор Димитров! След уникален лоб от бекхенд Григор стигна до преднина 40:15, като в този момент Бенето "помогна", правейки двойна грешка.

4:1 Пробивът е затрден с бърз гейм на сметката на Димитров.

4:2 Бенето спира серията на Димитров с гейм на 0 на сметката си.

5:2 Гейм на 15 за Димитров. Българинът се доближава само на гейм от успех във втория сет и изравняване на резултата.

5:3 Гейм на 0 на сметката на Бенето. Българинът ще сервира за изравняване на резултата.

6:3 ГЕЙМ И ВТОРИ СЕТ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ! Българинът спечели подаването си и изравнява резултата в сетовете. Трети решаващ сет ще определи изхода на срещата.

ТРЕТИ СЕТ:
(сервира Жулиен Бенето):

0:1 Жулиен Бенето, макар и трудно, спечели подаването си и открива резултата във финалния сет.

1:1 Труден гейм за Григор, който трябваше да спасява точка за пробив. Българинът се справи и изравнява резултата в сета.

1:2 Гейм на 30 за Бенето. Първата пауза във финалната част идва при преднина за французина. Пробиви в сета до момента няма.

2:2 Без проблеми за Григор Димитров, който изравнява резултата след гейм на 15 на сметката си.

3:2 Пробив за Григор Димитров! Българинът стигна до брейк-бол след двойна грешка на Бенето, след което с голяма доза късмет пласира ретур-уинър на линията и повежда в резултата.

4:2 Пробивът е затвърден с гейм на 0 на сметката на Димитров.

4:3 Гейм на 0 на сметката на Жулиен Бенето.

5:3 Отличен гейм за Димитров, който взе подаването си на 15 и вече е само на гейм от място на четвъртфиналите.

5:4 Бенето обърна развоя на гейма от 0:30 и спечели подаването си. След паузата Димитров ще сервира за място на четвъртфиналите в Куинс Клъб.

6:4 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът приключи срещата с 3 последователни аса.