Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 6 6 6
Вацлав Шафранек Република Чехия 1 4 2
Времетраене [мин]: 109
Коментар на срещата

Седмият поставен в схемата на Откритото първенство на Съединените щати Григор Димитров излиза на корт "Грандстанд" в Ню Йорк срещу квалификанта от Чехия Вацлав Шафранек.
Начало на срещата в 18:53 часа.

ПЪРВИ СЕТ
(Димитров сервира)

1:0. Лесен сервис гейм за Гришо. Той направи двойна грешка, но спечели на 15.

1:1. Дебютантът в основна схема на Големия шлем Шафранек отрази точка за пробив с добър сервис и после взе подаването си.

2:1. Гейм на нула за деветия в света българин.

3:1. Пробив за Димитров. Той поведе с 40:15 в селвис гейма на 23-годишния чех и реализира втората възможност след топка в мрежата от страна на съперника.

4:1. Григор затвърди на 15, като допусна втората си двойна грешка.

5:1. Нов пробив за хасковлията. Той дойде след двойна грешка на №210 в света Шафранек.

6:1. Сет за Григор Димитров! Той стигна до сетбол и го реализира с отлично насочен сервис. Частта продължи 22 минути.

ВТОРИ СЕТ
(Сервира Шафранек)

0:1. Чехът спечели подаването си след дюс и за първи път в мача повежда.

1:1. Рутинен гейм за Григор, спечелен на 15.

2:1. Пробив за Димитров от 0:30. Той стигна до брейк пойнта с отличен минаващ удар, а след това дочака грешка на брадатия Вацлав на мрежата.

3:1. Затвърждаването стана на нула.

3:2. Стигна се до равенство, но играещият главно във фючърси Шафранек изтръгна подаването си.

4:2. От 30:30 Гришо заби два отлични сервиса и взе гейма.

4:3. Шафранек отрази две точки за пробив и спечели сервис гейма си.

5:3. Димитров отрази първата точка за пробив на съперника с отличен форхенд по диагонала и после взе подаването.

5:4. Шафранек отново спечели сервис гейма си.

6:4. СЕТ ЗА ГРИГОР: 2-0! С лекота хасковлията стигна до два сетбола и реализира първия незабавно.

ТРЕТИ СЕТ

(Шафранек сервира)

0:1. Григор пропиля пет точки за пробив. В най-дългия гейм в мача (почти 12 минути) Шафранек спечели.

1:1. Бърз гейм на 15 за Димитров.

2:1. Пробив за първата ни ракета. Той поведе с 40:15 и успя при втората възможност, когато форхендът на съперника излезе в аут.

3:1. Григор затвърди на нула като наниза два аса.

3:2. Чехът отговори също с гейм на нула.

4:2. Дълъг гейм, в който Димитров отрази точка за пробив, но спечели подаването си.

5:2. Нов пробив за българина! Той стигна до брейк пойнт и го реализира след сбъркан смач на опонента.

6:2. ГЕЙМ, СЕТ, МАЧ ДИМИТРОВ! Гришо отрази две точки за пробив, стегна до мачбол и го реализира с форхенд по диагонала.