2017 година, %D0%93%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B0%20%D1%84%D0%B0%D0%B7%D0%B0
Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 6 5 7
Доминик Тийм Австрия 3 7 5
Времетраене [мин]: 140
Коментар на срещата

(сервира Григор Димитров):

1:0 Григор Димитров спечели подаването си на 30 и откри резултата в мача. Българинът приключи гейма с ефектен бекхенд-уинър по правата.

1:1 Григор Димитров стигна до точка за пробив, но в този момент Тийм пласира първи сервис в тялото на българина и изравни резултата. В последствие австриецът спечели гейма си.

2:1 Бърз гейм за Димитров, който взе подаването си на 15. Играта приключи с ас по диагонала.

2:2 Българинът спечели супер разиграване в началото на гейма, но след това Тийм наниза 2 последователни аса и взе подаването си.

3:2 Григор спечели подаването си на 30, но загуби две обжалвания на съдийските решения.

4:2 Пробив за Григор Димитров. Българинът поведе с 40:15, Тийм отрази първия брейк-бол, но при втория Тийм пресили форхенд в аут и брейкът стана факт.

5:2 Брейкът е затвърден с гейм на 30, който Григор обърна от 15:30. Българинът е на гейм от успех в първия сет.

5:3 Тийм спира серията на Димитров и спечели подаването си, Българинът обаче ще сервира за успех в сета.

6:3 Гейм на 0 за Григор Димитров, който печели първия сет след 38 минути игра. Един пробив се оказа напълно достатъчен за българина да затвори гейма.

(сервис за Доминик Тийм):

0:1 Тийм печели подаването си на 15 и открива резултата във втория сет.

1:1 Димитров изравнява резултата след гейм на 30 в своя полза. Българинът поведе с 40:0, Тийм намали на 40:30, но последната точка беше за българинът.

1:2 Гейм за Тийм.

2:2 Григор Димитров изравнява резултата след гейм на 30 в своя полза.

2:3 Нов бърз гейм за Тийм, който от началото на втория сет сервира безупречно.

3:3 Григор обърна гейма от 0:30 и успя да изравни резултата във втория сет.

3:4 Гейм на 0 за Доминик Тийм. След паузата Григор Димитров ще сервира с нови топки за изравняване на резултата.

4:4 Димитров изравнява резултата след гейм на 15. Навлизаме в решаващите моменти от втория сет.

4:5 Пореден гейм на 0 за Доминик Тийм. След паузата Григор ще сервира за оставане в сета.

5:5 Резултатът е изравнен след гейм на 0 за Димитров.

5:6 Григор Димитров стигна до първа точка за пробив в сета, която дойде при 30:40. В този момент обаче Тийм изигра три безупречни точки и спечели подаването си, като си гарантира минимум тайбрек. Григор ще сервира за оставане в сета след последната пауза в тази част.

5:7 Тийм стигна до преднина 40:0 и за първи път от началото на мача получи точки за пробив. Той реализира още първата, след грешка на Димитров, и взе втория сет.

ТРЕТИ СЕТ:
(сервис за Доминик Тийм)

0:1 Гейм на 0 за Тийм.

1:1 Гейм на 15 за Димитров.

1:2 Никакви проблеми за Тийм, който взе подаването си на 15 и отново излиза напред в резултата в последния трети сет.

2:2 Григор спечели подаването си на 15 и изравнява резултата.

2:3 Тийм обърна гейма от 15:40, спаси две последователни точки за пробив и отново излиза напред в резултата в третия сет.

3:3 Страхотна игра на Димитров, който успява да изравни резултата в сета.

4:3 Уникален Григор Димитров, който успя да пробие Тийм на 15. Последната точка беше особено атрактивна и спечелена от българина в близост до мрежата.

5:3 Брейкът е затвърден с гейм на 30.

5:4 Гейм за Тийм. След почивката Димитров ще сервира за успех в мача.

5:5 Сервирайки за мача, Григор Димитров беше пробит. Срещата продължава.

6:5 Пробив на 0 за Григор Димитров, който за втори път ще сервира за победата.

7:5 Григор го направи по трудния начин, но все пак го направи. ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът постигна първата си победа във финалите на АТР в Лондон.