Роджър Федерер Швейцария ПОБЕДИТЕЛ 6 6
Времетраене [мин]: 56
Коментар на срещата

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Българинът започна отлично срещата и спечели подаването си на 0, като по този начин откри резултата в двубоя.

1:1 Бърз гейм за Федерер, с който швейцарецът изравнява резултата.

2:1 Григор взима и второто си подаване. Българинът има 6 уинъра от началото на мача, срещу 0 за Маестрото.

2:2 Гейм за Федерер и резултатът е изравнен.

2:3 За жалост Димитров загуби подаването си след грешка от бекхенд, пращайки топката в мрежата при брейк-пойнт.

2:4 Пробивът е затвърден и Федерер дръпва сериозно в резултата.

2:5 За съжаление Федерер прави втори пробив и сетът вече е съвсем близо до швейцареца.

2:6 Гейм и първи сет за Федерер, който повежда с 6:2 след 24 минути игра.

0:1 Серията на Федерер продължава. Швейцарецът започва втория сет с пробив и вече има 5 последователни гейма на сметката си.

0:2 Брейкът е затвърден.

1:2 Григор Димитров взима подаването си и спира серията на швейцареца.

1:3 Гейм за Федерер, но този път Григор оказа известна съпротива.

1:4 Нов пробив за Федерер, който е само на два гейма от трофея.

1:5 Гейм на 0 за Федерер. За жалост Григор изглежда тотално отказал се от двубоя.

2:5 Димитров печели втори гейм, но Федерер ще сервира за трофея след паузата.

2:6 Гейм, сет и мач - Роджър Федерер. Швейцарецът спечели финала след едва 56 минути престой на корта.