Времетраене [мин]: 81
Коментар на срещата

начало: 12:19 часа:

(сервис за Димитров):

1:0 Григор Димитров започна срещата с двойна грешка, а в последствие загуби и втората точка в гейма, с което изоставаше с 0:30. В последствие българинът намери играта си, спечели следващите 4 разигравания и откри резултата в мача.

1:1 Симон изравни резултата след гейм на 15 в негова сметка. Димитров помогна с няколко непредизвикани грешки.

2:1 Изключително дълъг гейм, който завърши с печеливш удар от форхенд за Димитров. Предстои първата пауза в срещата, след която Симон ще сервира за изравняване на резултата.

2:2 Около минутка продължи четвъртият гейм, който беше спечелен от Симон на 0.

3:2 И този гейм започна с двойна грешка на Димитров. В последствие българинът допусна изоставане 0:40 и позволи на Симон да стигне до три последователни точки за пробив. Димитров успя да ги отрази и трите, след което измъкна подаването си и отново излиза напред в резултата.

4:2 Пробив за Григор Димитров. Българинът стигна до брейк-бол при 30:40, който реализира след продължително разиграване, което завърши с аут от ракетата на Симон.

5:2 Димитров обърна гейма от 15:30 и затвърди пробива от преди малко. Българинът е на 4 точки от успех в първия сет.

6:2 Втори пробив за Димитров, който му осигури първия сет. Симон допусна две двойнби грешки в гейма, втората от която при сетбол. Българинът е в серия от 4 последователни гейма на сметката си.

1:0 С ас по правата, него трети от началото на двубоя, Григор Димитров откри резултата във втория сет. Българинът е в серия от пет последователно спечелени гейма.

2:0 Пробив за Григор Димитров. Българинът е под пара и вече има шест последователни гейма на сметката си.

3:0 Пробивът е затвърден с гейм на 30 на сметката на Григор Димитров. Предстои пауза, след която на сервис застава Симон, който ще се опита да спре серията последователни гейма (7) на сметката на Димитров.

3:1 Симон спечели подаването си на 15 и прекъсна серията от последователни гейма на Димитров.

4:1 Димитров взе гейма на 30 и вече е само на два гейма от място в третия кръг в Барселона.

5:1 Още един пробив за Димитров, който ще сервира за място в третия кръг в Барселона.

6:1 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът се класира за третия кръг в Барселона, където го очаква Малек Джазири. Двубоят между тях ще бъде в четвъртък.