Времетраене [мин]: 176
Коментар на срещата

начало: 15:00 часа:

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Гейм на 0 за Григор Димитров, с който българинът открива резултата в двубоя.

1:1 Нишикори изравнява резултата след гейм на 30 в негова полза.

2:1 Първата пауза в срещата идва без пробиви. 10 минути игра от началото на двубоя в Рим.

2:2 Пореден гейм, спечелен от сервиращия тенисист. Срещата продължава без пробиви.

2:3 Пробив за Кей Нишикори. Японецът поведе с 40:0, но Димитров отрази трите последователни точки за пробив. Последваха нови три такива, като при шестия брейкбол българинът прати топката в мрежата от бекхенд и загуби подаването си.

2:4 Пробивът е затвърден с гейм на 15. Кей Нишикори е в серия от три последователни гейма на сметката си.

3:4 Димитров взе подаването си и прекъна серията на Нишикори. Японецът обаче продължава да има пробив аванс, който Димитров ще има максимум две възможности да върне в рамките на откриващия сет.

3:5 Поредната грешка от бекхенд на Димитров доближи Кей Нишикори само на гейм от успех в първия сет.

4:5 Григор Димитров ще има последен шанс да остане в първия сет. След почивката българинът задължително ще трябва да търси пробив, в противен случай сетът ще е за Нишикори.

5:5 Пробив за Григор Димитров, при това на 0! Сетът продължава.

6:5 Втори пореден гейм на 0 на сметката на Григор Димитров. Предстои последна пауза в сета, след която Нишикори ще сервира за тайбрек.

6:6 Тайбрек ще реши изхода на първия сет. Нишикори взе гейма си на 15 и прекъсна серията на българина.

7:6 (4) ГРИГОР ДИМИТРОВ СПЕЧЕЛИ ПЪРВИЯ СЕТ.  В тайбрека нългаринът се наложи със 7:4 точки, като спечели 5 последователни точки от 2:4. Сетът продължи 61 минути.

(сервис за Кей Нишикори):

0:1 След отлична къса топка Нишикори взе подаването си и открива резултата във втория сет на двубоя.

1:1 Григор Димитров изравнява резултата след гейм на 30 в негова полза.

1:2 Гейм на 30 за Нишикори.

2:2 Димитров изравнява резултата.

2:3 Бекхенд в мрежата от ракетата на Димитров дава гейма на Нишикори. Без пробиви от началото на втората част.

3:3 Бърз гейм на 0 на сметката на Григор Димитров.

4:3 Пробив за Григор Димитров! Българинът взе гейма на 15 и след почивката ще сервира за доближаване само на гейм от крайния успех и място на осминафиналите, където го очаква Филип Колшрайбер.

4:4 Драматичен гейм, след който Нишикори връща пробива. Японецът реализира втория брейкбол, който се откри пред него и изравнява резултата.

4:5 Гейм на 0 за Кей Нишикори. След паузата Димитров ще сервира за оставане в сет номер две.

5:5 Димитров изравни резултата след гейм в своя полза и прекъсна серията на Нишикори.

5:6 Нишикори си гарантира минимум тайбрек в сета, след като взе подаването си на 30. Предстои последна пауза, след която на сервис ще застане Григор Димитров.

5:7 Трети сет ще определи изхода на срещата. Нишикори поведе с 40:0 и получи три последователни сетбола. Димитров отрази първите два, но при третия допусна грешка и загуби подаването си, с което и сета.

ТРЕТИ СЕТ:

0:1 Гейм за Нишикори на старта на третия сет.

1:1 Димитров взима гейма си и спира серията на Нишикори, изравнявайки резултата в сета.

1:2 Нишикори си взе подаването без проблеми и отново излиза напред в резултата.

2:2 Бъзр гейм за Димитров, с който българинът изравнява резултата във финалния сет.

3:2 Пробив за Григор Димитров, който излиза напред в резултата във финалния сет на срещата.

4:2 Пробивът е затвърден с гейм на 15 за Димитров.

4:3 Нишикори взе подаването си и прекъсна серията на Димитров, който продължава да бъде с пробив аванс.

4:4 Драма! Кей Нишикори върна пробива и изравни резултата. По 4 гейма за двамата във финалната част след близо 3 часа игра от началото на мача.

4:5 Григор Димитров пропусна точка за пробив и вече изостава в резултата. Нишикори е само на гейм от успеха. След паузата българинът ще сервира за изравняване на резултата и оставане в турнира.

4:6 Гейм, сет и мач - Кей Нишикори. Поредната грешка от бекхенд на Димитров му коства мача.