(сервис за Новак Джокович):

0:1 Без драми, Джокович спечели подаването си и откри резултата в двубоя.

1:1 Димитров обърна гейма от 0:30 и изравни резултата в двубоя.

1:2 Джокович взе подаването си на 0 и излиза напред преди първата пауза в мача.

2:2 С ас по правата, негов трети от началото на двубоя, Димитров приключи и втория си сервис-гейм, който спечели на 15.

2:3 Гейм на 0 за Джокович, който сервира на страхотно ниво от началото на двубоя.

3:3 Димитров поведе с 30:0, но Джокович взе следващите две точки и изравни резуллтата. Последваха нови две точки, този път за Димитров, гарнирани с ас по правата, и българинът взе гейма си.

3:4 Джокович имаше известни затруднения, но успя да измъкне гейма на 30 и отново излиза напред в резултата преди поредната пауза в двубоя.

4:4 След страхотем форхенд-уинър по правата Димитров си взе подаването и изравни резултата след гейм на 15 на сметката си.

4:5 Сравнително равностоен гейм, който за съжаление отива на сметката на Джокович. След паузата Димитров ще сервира за оставане в сета.

4:6 Гейм и първи сет за Новак Джокович. Сърбинът поведе с 40:0, Димитров отрази първите два сетбола, но при третия допусна двойна грешка и сдаде сета.

ВТОРИ СЕТ:

0:1 Трети пореден гейм за Джокович, който взе подаването си на старта на сета и откри резултата във втората част.

1:1 След два последователни аса Димитров изравни резултата в сета и спря серията на Джокович.

1:2 Бърз гейм на 15 за Джокович, който излиза напред в резултата преди първата пауза във втората част.

1:3 За съжаление, Джокович пробива. Димитров "помогна" с две двойни грешки, при 15:40 спаси един брейк-бол, но при втория сърбинът се наложи.

1:4 Пробивът е затвърден с гейм на 0 за Новак Джокович, който си спечели последната точна с безупречно излизане на мрежата.

1:5 Нов пробив за Джокович, който ще сервира за успех в мача и място на четвъртфиналите след паузата.

1:6 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - НОВАК ДЖОКОВИЧ.