Коментар на срещата

Начало на двубоя: 09:40 часа:

ПЪРВИ СЕТ: (сервис за Григор Димитров):

1:0 Григор Димитров спечели откриващия гейм на 15 и повежда в резултата.

1:1 Сандгрен изравнява резултата също след гейм на 15 на сметката си. Играта приключи с намеса на ястребовото око.

2:1 Без никакви проблеми за Григор. който отново спечели подаването си убедително и се оттегля за почивка с гейм аванс на сметката си.

2:2 Григор успя да вземе две точки, но не и да затрудни особено много сервиращия Сандгрен.

3:2 Гейм на 15 за Григор Димитров. Предстои втора пауза в мача, след която на сервис застава американецът.

4:2 Пробив за Григор Димитров. Българинът изоставаше с 15:40, но влезе във впечатляваща серия, която му осигури и първия брейк в двубоя.

5:2 Пробивът е затвърден с бърз гейм на 15. Предстои поредна пауза, след която Сандгрен ще сервира за оставане в сета.

5:3 Гейм на 0 за Сандгрен. Григор Димитров обаче има пробив преднина и ще сервира за сета.

5:4 Сериозен срив в играта на Димитров. Сервирайки за сета Гришо допусна пробив на 0, след като буквално подари гейма на съперника си, допускайки грешка след грешка. Сетът продължава.

5:5 Сандгрен изравнява резултата след гейм на 0, в който наниза 3 аса.

6:5 Гейм на 0 за Димитров, който прекъсва серията на съперника си. Предстои последна пауза в сета, след която Сандгрен ще сервиора за място в тайбрек.

7:5 Гейм и първи сет за Григор Димитров. Българинът имаше нужда от 4 сетбола, за да се наложи. При това го направи след грешка от смач на Сандгрен.

ВТОРИ СЕТ: (сервис за Григор Димитров):

1:0 Серията на Димитров продължава. Той спечели откриващия гейм и на втория сет.

2:0 Григор Димиттров направи пробив и повежда в резултата с 2:0 гейма. Сандгрен помогна с няколко грешки от форхенд.

3:0 Много труден гейм за Григор Димитров, който все пак успя да измъкне подаването си и повежда с 3:0 преди първата пауза в сета. Българинът вече е в серия от 5 последователни гейма на сметката си.

3:1 Гейм на 15 за Сандгрен, с който той спира серията на Димитров.

4:1 Гейм на 15 за Григор Димитров. Българинът сервира солидно и този път нямаше проблеми да затвори подаването си за около 2 минутки.

4:2 Тенис Сандгрен обърна гейма от 15:30 и запазва интригата в двубоя.

5:2 Убедителен гейм за Димитров, който вече е само на 4 точки от място във втория кръг, където го очаква Душан Лайович.

5:3 Сандгрен взе гейма си, макар и трудно. Григор Димитров ще сервира за място във втория кръг.

6:3 Гейм, сет и мач - Григор Димитров. Българинът взе подаването си на 0 и си гарантира място във втория кръг в турнира.