Времетраене [мин]: 99
Коментар на срещата

Начало: 11:09 часа

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Отлично начало на срещата за Димитров, който взе подаването си на 0 за около 60 секунди.

1:1 Нишикори отговори подобаващо - гейм на 0.

2:1 Първата пауза идва при преднина на Димитров. Българинът отново сервира на висота и спечели гейма си на 15, като приключи играта с ас.

2:2 Димитров имаше отлична възможност да стигне до точка за пробив, но при 30:30 пропусна да вкара в корта една на пръв поглед елементарна топка. Впоследствие Нишикори направи ас и приключи гейма в своя полза.

3:2 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров. Предстои втора пауза, след която на сервис застава Нишикори.

3:3 Гейм на 0 и за Нишикори. Предстои последният гейм с този чифт топки.

4:3 Пореден бърз гейм за сервиращия и нова пауза в мача, след която Нишикори ще сервира за изравняване на резултата.

4:4 Никакви шансове за Димитров в сервис-гейма на Нишикори.

5:4 За първи път от началото на мача се стигна до равенство в сервис-гейм на Димитров. Българинът обаче показа характер и измъкна подаването си.

5:5 Равностоен гейм, в който имаше равенство 30:30, но Нишикори не допусна изненада.

5:6 Нишикори издебна момента, в който Димитров допусна няколко грешки и след паузата ще сервира за първия сет. Димитров изоставаше с 15:40, но успя да стигне до точка за спечелване на гейма, която пропусна. Последва нов брейк-бол за Нишикори, който беше реализиран.

5:7 Гейм и първи сет за Кей Нишикори след 47 минути игра на централния корт. Един късен пробив се оказа напълно достатъчен за японеца.

1:0 Димитров открива резултата във втория сет и слага край на серията последователни геймове на Нишикори.

2:0 С малко шанс Григор Димитров стигна до първата си точка за пробив. В ключовия момент японецът игра сервис-мрежа, но сгреши при волето и брейкът стана факт.

3:0 Григор Димитров обърна гейма от 15:40 и след около четвърт час игра във втория сет натрупа комфортна преднина от три гейма.

3:1 Много бърз гейм на сметката на Нишикори, с който той сложи край на серията на Димитров.

4:1 Отличен гейм за Димитров, който с бекхенд по правата приключи играта в своя полза.

4:2 Нишикори не допусна колебания и въпреки двойната грешка си взе подаването.

4:3 Нишикори върна пробива. Японецът поведе с 40:15, но Димитров отрази и двете точки за пробив. Последва обаче трета такава, която беше реализирана. След паузата Нишикори ще сервира за изравняване на резултата в сета.

4:4 Резилтатът е изравнен след гейм на 15 на сметката на Нишикори.

5:4 С ас по правата Димитров взе гейма си и прекъсна серията на съперника си. След паузата Нишикори ще сервира за оставане в сета.

5:5 Гейм на 0 за Кей Нишикори, който изигра гейма като по учебник.

5:6 Димитров сервира за успех в гейма, но при 40:30 допусна две последователни двойни грешки и позволи на Нишикори да стигне до точка за пробив, от която японецът се възползва и след паузата ще сервира за място на полуфиналите.

5:7 ГЕЙМ, СЕТ, МАЧ - КЕЙ НИШИКОРИ. Японецът е на полуфиналите, където му предстои дуел с Жереми Шарди.