Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 6 6 6 7
Времетраене [мин]: 168
Коментар на срещата

начало: 09:43 часа:

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Отлично начало на двубоя за Григор Димитров, който спечели подаването си на 0 и открива сметката си.

2:0 Пробив за Григор Димитров! Българинът поведе с 40:15 и реализира първия брейк-бол, който се откри пред него в двубоя. Димитров е спечелил 8 от първите 9 разигравания в мача.

3:0 Перфектен старт! Нов гейм на 0 за Димитров, който от началото е спечелил 12 от изиграните 13 точки.

3:1 С много мъка Куевас взе подаването си, като преди това отрази точки за пробив. Първи гейм на сметката на уругваеца.

4:1 Бърз гейм на 15 на сметката на Григор Димитров. Българинът се доближава до успех в първия сет.

4:2 Гейм на 30 на сметката на Куевас.

5:2 Григор Димитров вече е само на 4 точки от успех в сета, след като взе подаването си на 15. Българинът демонстрира отлично ниво от началото на двубоя.

5:3 Куевас взе подаването си в гейм, в който имаше равенство. Българинът ще сервира за сета.

6:0 Гейм на 0 и първия сет е на сметката на Григор Димитров, който сервира отлично от началото на срешата.

(сервис за Паблои Куевас):

0:1 Куевас взе подаването си на 30 и за първи път от началото на двубоя излиза напред в резултата.

1:1 Гейм на 15 за Димитров, с който българинът изравнява резултата.

1:2 Геймът мина през равенство, след което се наложи Куевас.

2:2 Гейм на 0 за Григор Димитров, който от началото на двубоя е загубил общо 3 точки при свой начален удар.

2:3 Гейм на 15 Куевас, който отново излиза напред в резултата. Няма пробиви от началото на втория сет.

3:3 Григор Димитров отрази точка за пробив и изравни резултата. За първи път от началото на двубоя българинът имаше затруднения при начален удар.

3:4 Гейм на 0 за Куевас, който през втората част играе на много по-високо ниво.

4:4 Без проблеми за Димитров, който след гейм на 15 изравнява резултата. Навлизаме във финалните геймове на сета.

4:5 Гейм на 0 за Пабло Куевас. След паузата Григор Димитров ще сервира за оставането си в сета.

5:5 Григор Димитров отрази 2 сетбола, първият от които дойде след двойна грешка. Сетът, за щастие, продължава.

5:6 Куевас трябваше да спасява 2 поредни брейк-бола, но как го направи само! От 15:40 уругваецът наниза 3 последователни аса, след което вкара още един първи сервис, който Димитров не успя да върне. Българинът ще сервира, отново, за оставане в сет номер две.

6:6 Тайбрек ще реши изхода на сета.

6:7 (5) Куевас спечели тайбрека със 7:5 точки и изравни резултата в сетовете. Българинът допусна два минипробива в дългия гейм, които му костваха поражението.

ТРЕТИ СЕТ:

1:0 Бърз гейм за Димитров на старта на третия сет.

1:1 Гейм на 0 за Куевас, който след първия сет значително подобри началния си удар.

2:1 Григор имаше известни колебания, стигна се до равенство, но все пак българинът успя да се мобилизира и взе подаването си, повеждайки в резултата преди първата пауза в сета.

3:1 Пробив за Григор Димитров. Българинът се възползва от трите двойни грешки, които съперникът му допусна само в рамките на този гейм.

4:1 Пробивът е затвърден с гейм на 30. Григор Димитров съхрани концентрацията си при 30:30 и взе следващите две точки.

4:2 От 40:0 се стигна до равенство, но впоследствие Куевас взе следващите две точки и успя да прекъсне серията на българина.

5:2 Димитров взе подаването си на 0 и след паузата Куевас ще сервира за оставане в сет номер три.

5:3 Спечели подаването си Куевас, но сега на сервис застава Димитров, който е на 4 точки от успех в сета.

6:3 Страхотен Григор! Сервирайки за успех в сета българинът изигра перфектен гейм, който спечели убедително на нула.

ЧЕТВЪРТИ СЕТ:
(сервис за Пабло Куевас):

0:1 Григор Димитров има за какво да съжалява, тъй като пропусна общо 3 точки за пробив на старта на четвъртия сет.

1:1 Гейм на 0 на сметката на Димитров.

1:2 Куевас измъкна гейм, в който се стигна до равенство.

2:2 С петия си ас от началото на двубоя, Димитров взе подаването си. Сетът продължава без пробиви.

2:3 Без особени проблеми за Куевас, който този път взе подаването си бързо.

3:3 Много важен гейм, който Димитров успя да обърне от 0:30, печелейки 4 последователни точки.

3:4 Гейм на 30 за Куевас. Григор продължава да бъде догонващ в резултата в сета.

4:4 Ново изравняване на резултата след гейм, който приключи с ас по правата.

4:5 Куевас беше подложен под натиск, но успя да измъкне подаването си. След паузата Димитров ще сервира за оставане в сета.

5:5 Димитров остава в сета след спечелен гейм на 0.

6:5 Пробив за Григор Димитров, който след почивката ще сервира за спечелването на мача и място в третия кръг. Димитров обърна гейма от 0:40.

7:5 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът се класира за третия кръг, където го очаква 102-ия в света Томас Фабиано.