Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 6 6
Фелисиано Лопес Испания 1 3
Времетраене [мин]: 60
Коментар на срещата

21:03 часа: Фелисиано Лопес спечели жребия и избра да посреща. Срещата ще започне след 8 минути.

21:10 часа: ПЪРВИ СЕТ: (сервис за Григор Димитров):

1:0 Отлично начало за Григор Димитров, който спечели откриващия гейм на 15. За българина това е първи мач от близо 2 месеца насам. За последно той участва на осминафиналите на Australian Open, къддето беше победен от Франсис Тиафо в 4 сета.

2:0 Пробив за Григор след страхотен гейм. Българинът поведе с 40:0, но Лопес изравни. Стигна се до още две точки за брейк, като Димитров реализира втората, дошла след страхотна битка в близост до мрежата и от двамата.

3:0 Димитров затвърди пробива след гейм, в който изоставаше с 0:30. Българинът води убедително преди първата пауза в мача.

3:1 Лопес се разписва след гейм, в който разигравания нямаше.

4:1 Отличен отговор на Димитров, който спечели подаването си на 0 преди втората пауза в мача. Българинът е в пробив напред в резултата.

5:1 Втори пробив за Григор Димитров. Българинът поведе с 40:0, Лопес отрази първите два брейк-пойнта, но при третия българинът се наложи и ще сервира за успех в сета.

6:1 Гейм и първи сет за Григор Димитров. Българинът взе подаването си на 30 и след само 27 минути игра повежда в резултата със сет.

ВТОРИ СЕТ: (сервис за Фелисиано Лопес):

0:1 Гейм на 15 за Лопес на старта на втория сет.

1:1 Григор е безкомпромисен - гейм на 0, след който резултатът е изравнен.

1:2 Лопес отрази точка за пробив и съхрани подаването си. Без пробиви в сет номер две преди първата пауза. След нея на сервис застава Григор Димитров.

2:2 Един от най-бързите геймове в мача, който отива на сметката на Димитров.

3:2 Пробив за Григор Димитров, който прави огромна крачка към крайния успех в мача. Българинът трябва "само" да печели подаванията си, за да се поздрави с успеха и място в третия кръг.

4:2 Пробивът е затвърден с гейм на 0. Димитров е само на два гейма от място в следващия кръг.

4:3 Лопес спира серията на Димитров преди поредната пауза в мача. След прекъсването българинът ще ще застане на сервис.

5:3 Григор Димитров се доближава само на гейм от място в следващия кръг. Българинът взе подаването си на 30 и сега на сервис застава Лопес, който ще сервира за оставане в мача.

6:3 Нов пробив за Григорт Димитров, който се поздравява с успеха след точно един час игра. Браво, Гришо!