Времетраене [мин]: 120
Коментар на срещата

Начало: 16:21 часа:

(сервис за Григор Димитров):

0:1 Срещата започва с пробив на сметката на Щруф. Германецът поведе с 40:30, след което пласира дълбок ретур, последва грешка от бекхенд на Димитров и геймът приключи.

0:2 Щруф спечели гейма на 15 и затвърди пробива, който направи на старта на срещата.

1:2 Григор Димитров спечели подаването си след гейм на 30 и откри сметката си в мача преди първата пауза, която дойде след 9 минути игра.

1:3 По-малко от 2 минутки бяха необходими на Щруф да спечели подаването си на 0 и отново да се откъсне напред в резултата.

2:3 Димитров спечели по убедителен начин подаването си и отново се доближава само на гейм от Щруф.

3:3 Колеблив гейм за Щруф, от което Димитров максимално се възползва. Българинът поведе с 40:30, след което германецът допусна непредизвикана грешка и резултатът е изравнен.

4:3 За първи път от началото на двубоя Григор Димитров излиза напред в резултата. Това обаче не стана никак лесно, тъй като българинът беше на косъм от това да бъде пробит. Григор изоставаше с 15:40, но в този момент намери ударите си и се измъкна, печелейки следващите 4 точки.

4:4 Щруф взе подаването си на 30 и спря серията на Димитров от три последователни гейма.

4:5 Много слаб гейм на Димитров, след който Щруф логично повежда в резултата. След паузата германецът ще сервира за успех в първия сет.

4:6 Гейм и първи сет за Юн-Ленард Щруф. Германецът поведе с 40:15, Димитров отрази първия сетбол, но при втория допусна непредизвикана грешка. Първата част на мача продължи 34 минути.

1:0 Димитров спечели първия гейм във втория сет на двубоя.

1:1 Щруф много бързо изравни резултата, след като взе подаването си на 0, приключвайки гейма с ас по правата.

2:1 Димитров отговори с гейм на 0.

2:2 Много шарен гейм, в който Димитров имаше точка за пробив при 30:40. Щруф отговори с два последователни аса, но след това допусна двойна грешка и се стигна до равенство. В крайна сметка германецът успя да вземе подаването си.

3:2 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров.

3:3 Бърз гейм и за Щруф, който този път нямаше проблем при сервис.

4:3 С нови топки, Димитров взе подаването си на 30 и отново е напред в резултата.

4:4 Гейм на 15 за Щруф.

5:4 Много уверен гейм за българина. Предстои пауза, след която Щруф ще сервира за оставане в сета.

5:5 Поредно изравняване на резултата във втората част. Сетът продължава.

6:5 Димитров се измъкна от много деликатна ситуация, в която изоставаше с 15:40. Щруф получи два последователни скрити мачбола, но Димитров записа серия от 4 точки на сметката си и си гарантира минимум участие в тайбрек в сета.

6:6 Тайбрек ще определи изхода на сета.

7:6 (5) Григор Димитров спечели тайбрека и вкара мача в трети сет. Българинът поведе с 6:3 точки, Щруф отрази първите два сетбола, но при третия Григор наниза ас по правата.

ТРЕТИ СЕТ:
(сервис за Ян-Ленард Щруф):

1:0 Григор Димитров започна силно финалния сет на двубоя и осъществи пробив, реализирайки четвъртия брейкбол, който се откри пред него. В последната точка българинът направи фамозен минаващ удар.

2:0 Пробивът е затвърден с гейм на 0.

2:1 Щруф взе подаването си на 15 и спира серията на Димитров. Предстои първа пауза във финалната част на срещата, след която на начален удар застава българинът.

3:1 Гейм на 0 за Григор Димитров.

3:2 Григор Димитров пропусна точка за пробив, с която можеше да довърши съперника си.

3:3 За съжаление Щруф връща пробива и изравнява резултата. По три гейма за двамата във финалния сет.

3:4 Щруф навлезе в силна серия и спечели подаването си на 15, като по този начин излезе напред в резултата за първи път във финалния сет.

3:5 Щруф проби и ще сервира за крайния успех в мача.

3:6 Гейм, сет и мач за Ян-Ленард Щруф.