Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 6 6 3 6 6
Времетраене [мин]: 182
Коментар на срещата

начало: 13:23 часа

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Експресен гейм за Димитров, който спечели подаването си на 0 и откри резултата в мача.

1:1 Гейм на 15 за Типсаревич, който набързо успя да изравни резултата.

1;2 Пробив за Янко Типсаревич. Сърбинът стигна до 40:30 след двойна грешка на Димитров и успя да реализира първата точка за пробив в мача.

2:2 Димитров връща пробива. Българинът поведе с 40:30, след което направи страхотен уинър от форхенд след продължително разиграване.

2:3 Трети последователен пробив в мача и Типсаревич отново е напред в резултата.

3:3 Серията пробиви продължава. След 20 минути игра, резултатът отново е изравнен след втория брейк на Димитров.

4:3 Григор Димитров спира серията пробиви и спечели подаването си, като по този начин излиза напред в резултата преди поредната пауза в сета.

5:3 Трети пореден гейм за Димитров, който ще сервира за сета. Страхотен гейм на българина.

6:3 След 32 минути игра на Корт №1, първият сет на мача между Димитров и Типсаревич е в историята. Българинът се върна от 15:40, но успя да вземе подаването си, с което и първата част в мача. Четири последователни гейма на сметката на Димитров.

(сервис за Янко Типсаревич):

1:0 Пробив за Григор Димитртов на старта на втория сет. Българинът е в серия от 5 последователни гейма на сметката си.

2:0 Шести пореден гейм на сметката на Димитров, който взе подаването си с ас по правата.

3:0 Страхотната серия на Димитров продължава и той прави нов пробив, с който вече има комфортен аванс от 3:0 гейма. Типсаревич е в нокдаун. Седем последователни гейма на сметката на Димитров.

4:0 И вторият пробив е затвърден, само 13 минути от началото на втория сет, Димитров има повече от солидерн аванс.

5:0 Още един пробив за Димитров, който след паузата ще сервира за успех във втория сет. Типсаревич просто не знае къде се намира, играта му е далеч от най-добрите му моменти в кариерата.

6:0 Геймът започна с двойна грешка и завърши с ас на сметката на българина. Вториоят сет продължи само 19 минути.

ТРЕТИ СЕТ:

1:0 Пореден гейм за Димитров, 11-и последователен за него в срещата.

1:1 Край на серията на Димитров, който допусна 2 двойни грешки и позволи на Типсаревич да го пробие и да изравни резултата в третия сет.

1:2 Типсаревич взе подаването си за първи път от повече от половин час и излиза напред в резултата в сета. Сърбинът обаче изпитва болки в крака и не е ясно дали ще успее да приключи срещата.

2:2 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров.

2:3 Гейм на 0 и за сърбина Янко Типсаревич, в чиято игра се забелязва импулс, въпреки физическите проблеми.

3:3 Още един бърз гейм за Димитров.

3:4 Завързам гейм, в който Типсаревич допусна третата си двойна грешка (Димитров има 6), но успя да се наложи и отново да поведе в резултата.

3:5 За съжаление Типсаревич направи нов пробив в гейм, в който Димитров отново допусна двойна грешка, и ще сервира за успех в третия сет.

3:6 Типсаревич спечели подаването си, с което и третия сет. Двубоят продължава, колкото и нелогично да звучеше това преди 20-ина мунутки.

ЧЕТВЪРТИ СЕТ:

1:0 С ас по диагонала Димитров спечели подаването си на старта на сета и открива резултата.

1:1 Бърз гейм за Типсаревич, след който резултатът е изравнен.

2:1 Гейм на 0 на сметката на Димитров, който си помогна с няколко отлични първи сервиса.

2:2 Типсаревич не даде шанс на Димитров да го затрудни по-сериозно в гейма и отново изравни резултата.

2:3 Типсаревич стигна до точка за пробив и се възползва. Сърбинът е с пробив напред в сет номер четири.

2:4 Типсаревич затвърждава пробива и прави сериозна крачка към успех в сета и вкарване на двубоя в пълния му формат.

3:4 Много труден гейм за Димитров, който все пак успя да се съвземе и да измъкне подаването си и да прекъсне негатовната серия.

3:5 Григор Димитров има за какво да съжалява, тъй като пропусна множество точки за връщане на пробива и изравняване на резултата. Сега на българина му се налага да сервира за оставане в сета.

4:5 С много затруднения, Димитров успя да спечели подаването си, като дори отрази сетбол. След паузата Типсаревич ще сервира за сета.

5:5 Григор Димитров прави пробив на 0 и изравнява резултата в последния възможен момент.

6:5 За първи път от доста време насам Димитров излиза напред в резултата. Българинът си гарантира минимум тайбрек в сета.

6:6 Бърз гейм за Типсаревич. Тайбрек ще реши изхода на сета, а дано и мача.

6:7 (4) Типсаревич спечели четвъртия сет след тайбрек и вкарва мача в решаващ финален пети сет.

ПЕТИ СЕТ:

0:1 След 5 минути игра, Типсаревич спечели първия гейм от финалняи сет на срещата.

1:1 Гейм на 15 на сметката на Григор Димитров.

1:2 Типсаревич се измъкна на косъм и отново излиза напред в резултата.

2:2 Бърз гейм на сметката на Димитров.

2:3 Без пробиви в ептия сет. След паузата Димитров ще сервира за изравняване на резултата.

3:3 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров.

3:4 Типсаревич поведе с 40:0, след това загуби следващите две точки, но спечели гейма след поредната грешка от бекхенд на Димитров.

4:4 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров.

5:4 Огромна крачка към класиране за втория кръг на Димитров, който успя да пробие Типсаревич и след паузата ще сервира за мача. Българинът изоставаше с 0:30 в гейма, но записа 4 последователни точки на сметката си.

6:4 Гейм, сет и мач - Григор Димитров. Българинът отрази брейкбол, след което реализира първия мачбол, който се откри пред него.