Корентин Муте Франция ПОБЕДИТЕЛ 2 3 7 6 6
Коментар на срещата

начало: 18:45 часа

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Григор Димитров спечели подаването си на 30 и откри сметката си в двубоя.

2:0 Димитров се сдоби с ранен пробив, а което помогна и Муте, който изкара няколко топки в аут. Българинът взе гейма на 15 и ще сервира за затвърждаване на преднината си.

3:0 Пробивът е затвърден. Димитров трябваше да обръща гейма от 15:40, но поставен под напрежение се справи отлично и съхрани подаването си преди първата пауза в мача.

3:1 Корентин Муте взе подаването си, макар и не особено лесно, и се разписва за първи път от началото на срещата.

3:2 Димитров поведе с 30:0, но следващите 4 точки бяха на сметката на Муте, който връща пробива и след паузата ще сервира за изравняване на резултата.

4:2 Огледален гейм. Този път Димитров изоставаше с 0:30, но спечели следващите 4 точки и отново е с пробив напред. Муте приклчи гейма с двойна грешка.

5:2 Отличен гейм за Димитров, който взе подаването си на 15 и след паузата Муте ще сервира за оставане в първия сет.

6:2 Първият сет е в историята. Спечели го Димитров, който след трети пробив, дошъл след нова двойна грешка на Муте, повежда с 6:2 гейма.

1:0 Труден гейм за Димитров, в който българинът трябваше да отразява точки за пробив. Той обаче се справи и открива резултата във втората част на дуела с представителя на Франция.

1:1 Муте отрази точка за пробив и взе подаването си, като по този начин изравни резултата в сета.

2:1 Бърз гейм на 15 на сметката на Григор Димитров, който приключи играта с ас по правата.

2:2 Гейм за Муте, който взе подаването си на 30.

3:2 Григор Димитров отговаря също с бърз гейм на сметката си и излиза напред в резултата преди втората пауза в сета.

3:3 Поредно изравняване на резултата в сета.

4:3 Бърз гейм за Димитров.

5:3 Българинът направи пробив и ще сервира за успех в сета.

6:3 Гейм и сет за Григор Димитров. Българинът е на сет от място във втория кръг, където го очаква Феликс Оже-Алиасим.

ТРЕТИ СЕТ:
(сервис за Корентин Муте):

0:1 Муте отрази две точки за пробив и спечели подаването си, като по този начин откри сметката си в третия сет.

1:1 Бърз гейм за Димитров и резултатът е изравнен.

2:1 Пробив за Григор Димитров, който излиза напред в резултата в сета.

3:1 Димитров затвърждава пробива и повежда с 3:1 гейма в сета, който може да се окаже последен в мача.

3:2 Гейм на 0 за Муте.

3:3 За съжаление Муте връща пробива след продължителен гейм и изравнява резултата в сета.

3:4 Муте взе подаването си бързо и излиза напред в резултата преди поредната пауза в сета и мача.

4:4 Димитров взе гейма си и изравни резултата.

4:5 Гейм на 0 за Муте. След паузата българинът ще сервира за оставане в сета.

5:5 Димитров изравнява резултата в сета.

6:5 Пробив за Григор Димитров, който ще сервира за мача след почивката.

6:6 Муте връща пробива. Тайбрек ще реши изхода на сета.

6:7 (4) Муте спечели тайбрека на 4 точки и остава в мача. Срещата продължава с четвърти сет.

ЧЕТВЪРТИ СЕТ:

1:0 Димитров спечели подаването си на 0 и откри сметката си в четвъртия сет.

1:1 Муте съхрани подаването си и изравни резултата в сета.

2:1 Труден гейм за Димитров, след който българинът успя да съхрани подаването си и да поведе отново в резултата.

2:2 Гейм за Муте, който изравнява резултата.

2:3 Григор Димитров загуби подаването си, след като допусна двойна грешка при точка за пробив. Муте вече е с брейк напред в резултата.

2:4 Пробивът е затвърден с бърз гейм за Муте.

3:4 Гейм на 0 за Григор Димитров.

3:5 Муте спечели подаването и Димитров ще сервира за оставане в сета.

3:6 Пробив за Муте, с който французинът изравнява резултата в сетовете.

ПЕТИ СЕТ:
(сервис за Корентен Муте):

0:1 Гейм за Муте, с който той открива резултата в заключителния сет на мача.

0:2 За съжаление Муте пробива и вече е с брейк аванс във финалния пети сет.

0:3 Гейм на 0 за Муте, който спечели подаването си с лекота.

0:4 Григор Димитров допусна нов пробив и вече се отдалечава ужасно много от място във втория кръг.

0:5 Муте взима подаването си и се доближава на гейм от място във втория кръг.

1:5 Гейм за Димитров, който се разписва за първи път във финалния сет.

1:6 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - КОРЕНТИН МУТЕ.