Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 6 6 6 6

1:0 Мачът започна с гейм за Димитров.

2:0 Пробивът е затвърден с гейм за Григор.

3:0 Нов бърз гейм за Димитров.

3:1 След оспорваме, Димитров загуби подаване, което беше за гейм.

4:1 След прекрасна къса топка, Димитров повежда с 4:1 гейма и се доближава само на два от успех в първия сет.

5:1 Димитров стигна до две точки за пробив, като реализира втората. Българинът ще сервира за сета.

6:1 Гейм и първи сет за Димитров, който взе подаването си на 15. Сетът приключи в полза на българина.

(сервис на Андреа Сепи)

0:1 Сервид-гейм за Сепи в началото на втория сет на срещата.

0:2 Гейм за Сепи. Италианецът поведе с 40:15, при което Димитров допусна двойна грешка.

1:2 Гейм на 0 и за Димитров. Играта приключи с двойна грешка за Сепи. Брейкът е върнат подобаващо.

2:2 Димитров отрази точка за пробив и взе подаванвто си, като изравни резултата в сета и мача.

2:3 Оспорван гейм, в който Сепи трягбваше да мине през равенство, но оцеля и съхрани подаването си.

3:3 Гейм на 30 на сметката на Димитров. Резултатът е изравнен.

3:4 Димитров не издържа и загуби гейма, българинът все пак усоя да върне брейка и след паузата ще сервира за изравняване на резултата.

4:4 Гейм на 15 на сметката на Димитров.

5:4 Димитров пробива и ще сервира за успех и във втория сет.

5:5 Сепи поведе с 0:40, но успя да изравни резултата в сетовете.

5:6 Гейм на 0 за Сепи, който си гарантира минимум тайбрек във втория сет.

6:6 След къса, невероятна. Димитров стига до тайбрек.

6:7 (2) Сепи спечели тайбрека на втория сет и изравнява резултата в мача. По сет. Срещата, може да се каже, влиза ъв формат 2 от 3 сета, със сегашно начало.

ТРЕТИ СЕТ:

1:0 Бърз гейм на 15 на сметката на Димитров в начаото на третия сет.

2:0 Пробив за Димитров, който повежда след грешка в близост до мрежата на Сепи.

3:0 С ас по правата Димитров затвърждава пробива и пак е напред в резулата в сет нмер три.

3:1 Сепи спаси точки за 0:4 и се разписа в третия сет.

4:1 Бърз гейм на Димитров, който завърши с печеливш форхенд по диагонала.

4:2 Сепи обърна гейма от 0:40 и спечели подаването си, запазвайки интригата в сета.

4:3 Сепи връща пробива след аут от форхенд на Димитров и интригата вече е върната.

4:4 Бърз гейм за Сепи и резултатът е изравнен.

5:4 Димитров взима подаването си и след паузата принуждава Сепи да сервира за оставане в сета.

6:4 Гейм и сет за Григор Димитров, който имаше 6 сетбола, но пропусна първите 5. При шестия българинът се наложи и взе сета.

ЧЕТВЪРТИ СЕТ:

1:0 Григор Димитров спечели подаването си на 15 и открива резултата в сет номер четири.

1:1 С ас по правата Сепи спечели подаването си на 15 и спира серията на Григор Димитров.

2:1 Гейм за Димитров, който отново е напред в резултата в сета. Предстои пауза, след която ще сервира Сепи.

2:2 Гейм на 0 за Сепи.

3:2 Гейм на 15 за Димитров, който излиза напрд в резултата в четвъртия сет. Пауза, след която ще сервира Сепи.

3:3 Григор Димитров изпусна невероятен шанс, имайки преднина 0:40. Геймът е за Сепи, за съжаление.

4:3 Гейм номер седем приключва с ас по правата. Предстои пауза, след която на сервис застава Сепи.

5:3 Пробив за Димитров, който ще сервира за място във втория кръг в турнира.

6:3 Гейм, сет и мач - Григор Димитров. Българинът приключи срещата с ас по правата.