Коментар на срещата

Начало: 19:10 часа:

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Димитров откри резултата в срещата с убедителен гейм на 15 на сметката си.

1:1 Беретини също бе безупречен при първото си подаване, което спечели без да загуби нито една точка.

2:1 Втори пореден сервис-гейм на 15 на сметката на Димитров. Първата пауза в мача идва при минимална преднина на българина.

2:2 Беретини също взе гейма си на 15 и изравни резултата.

3:2 Този път Беретини успя да вземе две точки при начален удар на Димитров, но последната дума в гейма беше на българина.

3:3 Гейм на 0 за Беретини преди така важния седми гейм в сета. До момента няма нито една точка за пробив от началото на мача.

4:3 Рутинно премина и този сервис-гейм на Димитров, който игра спокойно и не позволи на Беретини да мисли за нещо повече от спечелването на точка.

4:4 Продължава доминацията за сервиращия. Беретини изравни резултата след гейм на 15 на сметката си. Никакъв шанс при ретур за Димитров и в този гейм.

5:4 Страхотна игра на Григор Димитров. Българинът изоставаше с 15:40 и за първи път от началото на срещата трябваше да спасява точки за пробив. Димитров обаче се справи безупречно и обърна гейма, като принуждава Беретини да сервира за оставане в сета след поредната пауза.

5:5 Беретини не показа колебания и взе гейма си на 15, изравнявайки за пореден път резултата в сета.

6:5 Димитров си гарантира минимум тайбрек в сета, след като взе и последния си сервис-гейм. След паузата Беретини ще сервира за оставане в сета.

6:6 Тайбрек ще реши изхода на сета.

6:7 (5) За съжаление Димитров отстъпи с 5:7 точки в тайбрека и загуби първата част на мача.

(сервис за Матео Беретини):

0:1 Гейм на 0 за Беретини на старта на втория сет.

1:1 Димитров отрази точка за пробив успя да изравни резултата във втората част.

1:2 Беретини взе подаването си на 30 и отново излиза напред в резултата преди първата пауза във втората част.

2:2 Гейм на 0 за Григор Димитров.

2:3 Гейм на 30 на сметката на Беретини.

3:3 Димитров изравни резултата с лекота.

3:4 Седмият гейм отива на сметката на Беретини, който взе подаването си на 30.

4:4 Димитров изравнява резултата с гейм на 0 на сметката си.

4:5 Беретини взе гейма си и след паузата Димитров ще трябва да сервира за оставане в мача и турнира.

5:5 Димитров изравнява резултата след гейм на 30. Сетът продължава.

5:6 За втори път Димитров ще сервира за оставане в турнира. Ако вземе подаването си, сетът ще се реши в тайбрек.

6:6 Беретини пропусна мачбол и сетът ще се реши в тайбрек.

6:7 (1) ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - МАТЕО БЕРЕТИНИ. Италианецът се класира за четвъртфиналите във Виена.