Коментар на срещата

Начало на срещата: 15:38 часа

ПЪРВИ СЕТ:
(сервис за Григор Димитров):

1:0 Димитров открива резултата в сещата, след като взе откриващия гейм. Българинът имаше преднина 40:15, стигна се до равенство, но следващите две точки отидоха на сметката на българина и той съхрани подаването си.

1:1 Гофен изравнява резултата. Белгиецът поведе с 40:0, Димитров взе следващите две точки, но след дълго разиграването последната дума беше за белгиеца.

1:2 Пробив на 0 за Давид Гофен и белгиецът повежда в резултата за първи път.

1:3 Втори последователен гейм на 0 за Гофен, който е спечелил последните 9 точки.

2:3 Димитров взе сравнително лесно подаването си и прекъсна серията на съперника си. Гофен обаче продължава да е с пробив напред в резултата.

3:3 Отличен гейм за Димитров, който успя да поведе с 40:0, Гофен отрази първия брейк-бол, но при втория българинът се наложи и изравни резултата в сета.

4:3 Григор се пребори за гейма и отново излиза напред в резултата преди поредната пауза.

4:4 Гейм на 0 за Давид Гофен.

5:4 Отново бърз сервис-гейм за Димитров. След паузата Гофен ще сервира за оставане в сета.

5:5 Гофен не допусна колебания и взе гейма си на 30. Сетът продължава с последния сервис-гейм на Димитров за тази част.

6:5 Гейм на 0 за Григор Димитров. Българинът си гарантира минимум тайбрек в сета.

7:5 Перфектен завършек на сета за Григор Димитров, който след пробив на 0 взима първата част със 7:5. Освен това, българинът ще сервира първи във втората част.

ВТОРИ СЕТ:

1:0 Бърз сервис-гейм за Димитров, с който българинът открива резултата във втората част.

1:1 Давид Гофен оцеля в много тежък за него гейм. Белгиецът отрази 5 точки за пробив, в това число 3 последователни, и прекъсна серията на Димитров от три последователни гейма.

2:1 Никакви проблеми за Димитров, който взе убедително подаването си и отново излиза напред в резултата.

2:2 Гофен обърна гейма от 15:30 и изравни резултата.

3:2 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров.

4:2 Григор Димитров успя да пробие и направи сериозна крачка към крайния успех в мача.

5:2 Димитров взе подаването си на 15 и е само на гейм от място в третия кръг в Париж.

5:3 Гофен взе подаването си, но Димитров ще сервира за победата.

6:3 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ. Утре българинът ще срещне Доминик Тийм в спор за място на четвъртфиналите.