Коментар на срещата

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Българинът открива резултата в мача след отличен сервис-гейм на 0.

1:1 Тийм отговаря с гейм на 0.

2:1 Трети пореден сервис-гейм на 0. Предстои първа почивка в мача, след която Тийм ще сервира.

3:1 Григор Димитров стигна до точка зас пробив, игра агресивно и излезе на мрежата, с което принуди Тийм да сгреши. Впечатляващ Григор в началото на мача.

4:1 Още един сервис-гейм на 0 за Григор Димитров. Отличен старт за българина.

4:2 Тийм този път нямаше проблеми и спечели подаването си убедително, доближавайки се на два гейма до Димитров.

5:2 За първи път от началото на срещата Димитров загуби точки на свой сервис. Тийм успя да стигне до равенство, но следващите две точки и гейма бяха за бъларина. След почивката Тийм ще сервира за оставане в сета.

5:3 Тийм си взе гейма. Димитров ще сервира за успех в първия сет.

6:3 Димитров взе подаването си на 15 и след точно 30 минути игра си заслужи успех в първия сет.

(сервис за Доминик Тийм):

0:1 Тийм повежда в резултата във втория сет, след като взе подаването си безпроблемно. Григор "помогна" с няколко грешки от бекхенд.

1:1 Димитров взе подаването си на 15 и изравни резултата в сет номер две.

2:1 Маратонски гейм, който продължи над 9 минути. Димитров успя да пробие при петия шанс за пробив и излиза напред в резултата.

3:1 Димитров затвърди пробива и вече е с два гейма напред в резултата.

4:1 Втори пробив на сметката на Димитров, който вече прави огромна крачка към крайния успех в двубоя.

5:1 Димитров е на гейм от победата.

5:2 Тийм обърна гейма от 0:30 и успя да измъкне подаването си. След почивката Димитров ще сервира за успех в сета и мача.