Камерън Нори Великобритания ПОБЕДИТЕЛ 6 3 6
Коментар на срещата

Камерън Нови спечели жребия и избра да посреща. Начало на мача: 10:27 часа.

ПЪРВИ СЕТ:
(сервис за Димитър Кузманов):

1:0 Много дълъг откриващ гейм на мача, който продължи около 7 минути. Кузманов изоставаше с 15:40, но спечели три последователни точки и стигна до гейм-бол. За съжаление следващите точки бяха на сметката на Нори, който при третия брейкбол се наложи и откри резултата в мача.

2:0 Пробивът е затвърден с гейм на 30.

2:1 Кузманов трябваше да работи много, за да спечели първия си гейм в срещата. Това стана факт непосредствено преди първата пауза, след която на сервис ще застане Нори.

3:1 Бърз гейм за Нори, който отново има два гейма аванс в резултата.

4:1 Кузманов пропусна гейм-бол, след което допусна да загуби подаването си за втори път и вече изостава с два брейка в откриващия сет на срещата.

5:1 И вторият пробив е затвърден. Кузманов ще сервира за оставане в първия сет.

5:2 Бърз гейм на сметката на Кузманов, но след паузата Нори ще сервира за успех в сета.

6:2 С ас по диагонала Камерън Нори сложи край на първия сет в двубоя срещу Кузманов.

ГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУК

ВТОРИ СЕТ:

0:1 Добро начало на втория сет за Кузманов, който с няколко добри сервиса си спечели сравнително бързо подаването.

0:2 Сериозен спад в играта на Нори и Кузманов се възползва по отличен начин, нанасяйки първия пробив в подаването на великобританеца.

0:3 Пробивът е затвърден и авансът на Мико вече е три гейма.

1:3 Нори обърна гейма от 0:30 благодарение на няколко отлични първи сервиса. Пробивът продължава да е само един във втората част на мача.

1:4 Кузманов спечели уверено подаването си и се доближава на два гейма от успех в сета.

2:4 Гейм на 0 на сметката на Камерън Нори. Геймът продължи точно 76 секунди.

2:5 Кузманов отговори с гейм на 0 на своята сметка. Пловдивчанинът е само на гейм от това да вкара мача в решаващ трети сет.

3:5 Отново бърз гейм за Нори, но сега всичко е на ракетата на Кузманов, който ще сервира за изравняване на резултата.

3:6 Браво на Мико! Показа характер и взе подаването си, с което и сета. Мачът влиза в решаваща трета част.

ТРЕТИ СЕТ:
(сервис за Камерън Нори):

1:0 Бърз гейм за Нори в началото на третата част.

2:0 За съжаление Кузманов допусна доста непредизвикани грешки и допуска пробив на старта на втория сет. Мико успя да навакса пасив от 15:40, но при третия брейк-бол Нори се наложи.

2:1 Кузманов връща пробива веднага! След няколко страхотни точки Мико стигна до преднина 40:15, Нори успя да спаси първия брейк-бол, но про втория късметът бе на страната бна Мико.

3:1 Трети пореден пробив в срещата и Нори отново е с едни гърди напред.

4:1 Нори се пребори за гейма и направи огромна крачка към успех в мача.

5:1 Тонусът в играта на Кузманов съвсем изчезна и краят на двубоя изглежда е съвсем близо. Българинът пак загуби подаването си и позволи на Нори да сервира за мача.

5:2 Нори се скова и сервирайки за мача допусна да бъде пробит на 0. Мачът продължава.

6:2 Гейм, сет и мач - Камерън Нори. Великобритания повежда с 1:0 в дуела с България.