Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 4 6 6 6
Хуан Игнасио Лондеро Аржентина 6 2 0 4
Времетраене [мин]: 150
Коментар на срещата

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Труден откриващ гейм на срещата за Григор Димитров, който отрази две точки за пробив и успя да вземе подаването си и да открие резултата в мача.

1:1 Лондеро изравнява с гейм на 0 на сметката си.

2:1 Димитров също отговаря с гейм на 0 преди първата пауза в мача.

2:2 Ново изравняване на резултата след неуспешно оспорване на съдийско решение на Димитров.

3:2 Убедителен гейм за Димитров, в който българинът допусна две грешки при смач в близост до мрежата.

3:3 Лондеро отново не даде на Григор да стигне дори до точка за пробив и изравни резултата в сета.

4:3 Гейм на 15 на сметката на Димитров, който приключи играта с ас по правата. След паузата Лондеро ще сервира за ново изравняване на резултата.

4:4 Лондеро обърна резултата от 0:30 и взе подаването си след 4 последователни точки на сметката си.

4:5 Пробив за Лондеро, който след паузата ще сервира за край на първия сет. Аржентинецът взе подаването на Димитров на 15, възползвайки си от няколко грешки на българина.

4:6 След 39 минути игра, първият сет отива на сметката на Лондеро. Единм пробив се оказа достатъчен за аржентинеца да поведе в резултата.

1:0 Бърз гейм за Димитров на старта на втория сет.

1:1 Димитров стигна до първата си точка за пробив, от която обаче не успя да се възползва.

2:1 Димитров отрази точка за пробив и успя да съхрани подаването си преди първата пауза в сета. Лондеро се отчете с 5 грешки при ретур от форхенд.

2:2 Лондеро отрази нова точка за пробив и отново взе гейма си, изравнявайки резултата.

3:2 От 40:0, Лондеро успя да стигне до изравняване, но нищо повече. Геймът е за Димитров.

4:2 Най-после пробив за Григор Димитров, с който българинът си отваря пътя към изравняване на сетовете.

5:2 Пробивът е затвърден с експресен гейм на 0.

6:2 Втори пробив за Димитров, с който българинът слага край на втория сет.

ТРЕТИ СЕТ:

1:0 Димитров открива резултата в третия сет.

2:0 Ранен пробив за Григор Димитров, който продължава с впечатляващата си серия от последователно спечелени геймове.

3:0 Гейм на 0 за Димитров, който завърши играта с два последователни аса - общо 12 за него от началото на срещата.

4:0 Григор Димитров направи нов пробив, с който до голяма степен си гарантира успех във втория сет. Българинът е в серия от 8 поредни гейма на сметката си.

5:0 Девети последователен гейм за Димитров, който вече е само на 4 точки от успех в сета.

6:0 Десет поредни гейма за Димитров, който си осигури и третия сет. Българинът вече е напред в резултата в сетовете.

ЧЕТВЪРТИ СЕТ:

1:0 Димитров открива сметката си и в четвъртия сет. Серията продължава.

1:1 Лондеро спира серията на Димитров и изравнява резултата в сета след гейм на 30 на сметката си.

2:1 Гейм на 0 за Григор Димитров.

2:2 Гейм на 0 и за Лондеро.

3:2 Гейм на 15 за Димитров, който отново е с гейм напред преди поредната пауза в сета.

3:3 Сетът продължава без пробиви.

4:3 Димитров обърна гейма от 15:30 и отново е напред в резултата.

4:4 Ново изравняване на резултата в сета.

5:4 Димитров се доближава само на гейм от успех в мача и място във втория кръг в Мелбърн.

6:4 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ.