Времетраене [мин]: 79
Коментар на срещата

начало на мача: 22:07 часа:

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Григор Димитров обърна гейма от 0:30 и открива резултата в мача. Българинът приключи играта с фамозно воле в близост до мрежата.

1:1 Оже-Алиасим отговори с бърз сервис-гейм на 0 на сметката си.

2:1 Гейм на 0 за Григор Димитров преди първата почивка в срещата.

2:2 Трети последователен гейм на 0 в полза на сервиращия тенисист.

2:3 Първият пробив в мача е факт. Оже-Алиасим поведе с 40:15, Димитров отрази първия брейк-бол, но при втория извади топката в аут и загуби подаването си.

3:3 Димитров връща светкавично пробива. На свой ред българинът поведе с 40:15 и успя да реализира втория шанс за пробив, разминавайки съперника си от бекхенд.

3:4 Трети пореден пробив в сета и отново канадецът излиза напред в резултата преди третата пауза в мача.

3:5 Оже-Алиасим затвърди пробива и вече е само на гейм от успех в сета.

4:5 Димитров взе подаването си и остава в сета, но след паузата на сервис застава 19-годишния канадец.

4:6 Гей и първи сет за Оже-Алиасим, който не се поддаде на напрежението и успя да вземе подаването си.

1:0 Димитров взе откриващия гейм на втория сет и излиза напред в резултата.

1:1 Резултатът е изравнен след грешка от бекхенд на Димитров.

1:2 За съжаление Димитров допуска пробив и вече изостава и във втория сет. 19-годишният Оже-Алиасим приключи гейма с фантастичен минаващ от бекхенд, с който не остави никакъв шанс за българина.

1:3 Димитров пропусна точка за пробив и вечче изостава с два гейма от младия си опонент.

2:3 Димитров имаше много труден гейм, който за радост успя да вземе и да спре серията на Оже-Алиасим. Разликата продължава да е само пробив в полза на канадеца.

2:4 Много стабилен Оже-Алиасим, който взима подаването си на 30.

2:5 За съжаление Оже-Алиасим направи пробив на 0 и след паузата ще сервира за място на четвъртфиналите в Ротердам.

2:6 Гейм, сет и мач - Оже-Алиасим.