Конта си уреди четвъртфинал срещу Серина (снимки)

23-01-2017 05:14 | Любомир Тодоров

Последната останала британка на Australian Open Йохана Конта стигна до четвъртфиналите, където ще срещне Серина Уилямс.

Деветата поставена тенисистка победи Екатерина Макарова от Русия с 6:1, 6:4 за 69 минути. Сервисът на Конта работеше добре, а дълбоките й ретури затрудняваха левичарката от Москва и тя спечели лесно първия сет.

Във втория Макарова намери решение и ритъм и поведе с 4:1. Но след това Конта спечели следващите пет гейма, за да спечели двубоя.

Шесткратната шампионка от Мелбърн Серина Уилямс се наложи със 7:5, 6:4 над чехкинята Барбора Стрицова.

Американката не приличаше на себе си. Уилямс допусна два пробива в началото на мача, вкара едва 46 процента първи сервис, но спечели. Серина затвори първата част едва при осмия си сетпойнт. Във втората втората в схемата проби в последния гейм, за да грабне победата.

"Добре е да знаеш, че имаш план "Б". Не сервирах добре днес, а и тя правеше чудесни ретури. Добре е, че мога да спечеля, дори когато нямам ден", призна Уилямс след мача.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧОВЕТЕ ДНЕС

В друг двубой ветеранката Миряна Лучич-Барони от Хърватия продължава своя път. Тя отстрани американската квалификантка Дженифър Брейди с 6:4, 6:2.

35-годишната Миряна очаква №5 Каролина Плишкова. Мощната чехкиня отстрани последната останала австралийка Дария Гаврилова с 6:3, 6:3.