Класика: Енен срещу Клайстерс на Уимбълдън

25-06-2010 15:53 | Станко Димов

Първият суперсблъсък в схемата при жените на Уимбълдън вече е факт. В IV-ия кръг една срещу друга ще излязат белгийките Жустин Енен и Ким Клайстерс, като залогът ще бъде участие на 1/4-финал.

Днес първа на корта излезе Ким Клайстерс. Шампионката от US Open започна на много висико ниво мача си с Мария Кириленко (Русия) и спечели първия сет с 6-3 след само 27 минути. След почивката рускинята се събуди, но вече бе прекалено късно.

Клайстерс отново имаше надмощие и заслужено затвори мача след нов сет 6-3. Ким показа убийствена игра в сервис-геймовете си, като пласира нереалните за женски тенис 81% от точките си при начален удар.

Малко по-късно, на централния корт една срещу друга излязаха Жустин Енен и Надя Петрова. Бившата номер 1 в света, подобно на Клайстерс, изигра страхотен първи сет, който продължи....точно 27 минути и завърши 6-1.

През втората част двете си размениха по един ранен пробив и докараха нещата до 5:4, когато Енен отново пречупо подаването на Петрова и грабна победата.
По този начин Клайстерс и Енен си "уговориха" 25-и мач. Като до момента статистиката е показателна - абсолютно равенство - 12:12 победи.

Изненадващо или не Енен има предимство от двубоите им на трева - 3:1 победи, като единствената загуба на Жустин е след отказване.