Гледахте НА ЖИВО финала в Истанбул

03-05-2015 16:03 | Станко Димов

Станко Димов, пратеник на Tennis24.bg в Истанбул със съдействието на "Запрянов травел"

Роджър Федерер ще се изправи срещу Пабло Куевас във финала на първото издание на турнира на клей Istanbul Open. Двубоят започва в 17:00 часа, като се очаква на трибуните да присъстват над 7 000 зрители.

За Роджър Федерер, който е водач в схемата, това ще бъде четвърто участие на финал от началото на сезона. Швейцарецът спечели титлите в Бризбън и Дубай, но загуби в Индиън Уелс. За Федерер това ще бъде и първи финал на клей от повече от година насам (Монте Карло 2014).

Общо в кариерата на швейцареца това ще бъде финал №128, като до момента той има баланс 84:43 в двубоите за трофея. Както вече съобщихме, при успех днес Федерер ще подобри собственото си постижение и ще триумфира в 19-та различна държава!

Федерер имаше своите проблеми по пътя към финала. В последните си два двубоя в Истанбул той загуби по сет, но намираше начин да оцелее в равностойните битки с Химено-Травер и Шварцман.

Коренно различно е положението при Пабло Куевас. 29-годишният уругваец се класира за своя 4-ти финал в АТР, като до момента той има 100% успеваемост – 3:0. Любопитното е, че всички финали на Куевас са на червени кортове. От началото на годината той има една титла (Сао Пауло).

Куевас започна в Истанбул с тежък мач срещу Габашвили, от когото загуби сет. След това обаче уругваецът намери ритъм и записа чисти победи над Томас Белучи и Григор Димитров.

Полуфинал: Григор Димитров 6:2, 6:4

Победителят ще си гарантира 250 точки за ранглистата, както и чек на стойност €80 000 от наградния фонд. За финалиста ще останат 150 точки и €42 100.