Александър Зверев се класира на четвъртфиналите във Виена

24-10-2024 09:38 | Tennis24.bg

Поставеният под номер 1 Александър Зверев се класира за четвъртфиналите на турнира по на твърди кортове от сериите АТП 500 във Виена, който е с награден фонд 2.47 милиона евро. Германецът победи с 6:2, 7:5 американеца Маркос Хирон след едва 74 минути игра.

Следващият съперник не Зверев ще бъде победителят от двубоя между италианеца Лоренцо Музети и французина Гаел Монфис.

Зверев все още не е в най-добрата си кондиция, тъй като лекуваше пневмония и това го принуди да пропусне турнирите в Пекин и Шанхай. Днес обаче той записа 10 на 5 аса и не направи нито една двойна грешка. Германецът също така завърши с 32 печеливши удара и направи само 11 непредизвикани грешки, като междувременно не позволи на Хирон да стигне до разиграване за пробив.

Германецът записа пробиви в шестия и осмия гейм на първия сет, след което взе подаването на Хирон в последната 12-а част на втория сет. Той стигна до допълнителни разигравания и спечели още първия мачбол.

Италианецът Матео Беретини пък спечели с 6:3, 6:4 срещу поставения под номер 5 американец Франсис Тиафо, който поиска медицински таймаут във втория сет. Съперник на Беретини на четвъртфиналите ще бъде победителят от мача между Карен Хачанов (Русия) и Брендън Накашима (САЩ).

Хачанов победи с 6:2, 6:4 бразилеца Тиаго Сейбот Вилд, а Накашима преодоля сънародника си Томи Пол с 6:4, 6:4.