Шейнгезихт се класира за втория кръг на сингъл в Испания
- Гергана Топалова е четвъртфиналистка на двойки в Анталия
- Два Чалънджъра в ОАЕ с участието на Иван Иванов бяха отменени заради ситуацията в Близкия изток
- Лидия Енчева се класира за четвъртфиналите на сингъл в Агетмо
Леонид Шейнгезихт се класира за втория кръг на сингъл на турнира на твърди кортове в Торейо (Испания) с награден фонд от 15 хиляди долара.
25-годишният българин победи на старта в основната схема със 7:6(2), 6:1 норвежеца Лейтън Ривера. Двубоят продължи 2 часа и 1 минута.
Шейнгезихт поведе с 3:0 в началото на мача, а при 5:4 сервираше за спечелване на сета, но при този резултат пропусна два сетбола. Последва пробив за норвежеца и сетът беше решен в тайбрек. В него Шейнгезихт беше убедителен и го затвори със 7:2 точки. Българинът спечели шест поредни гейма – от 0:1 до 6:1 – във втората част и стигна до крайния успех.
Преди този мач Шейнгезихт записа и три победи в квалификациите, без да загуби сет, а във втория кръг ще се изправи срещу №8 в схемата Атила Борош (Унгария).
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!
Турнир: BMW OpenКатегория: ATP 500
Място на провеждане: Мюнхен, Германия
Настилка: Клей
Награден фонд: €2,561,110
Official Website | Livescore
Турнир: Barcelona OpenКатегория: ATP 500
Място на провеждане: Барселона, Испания
Настилка: Клей
Награден фонд: €2,950,310
Official Website | Livescore

(0)(0)(3)(0).jpg)














