Рутинна победа за Рафаел Надал след дългата пауза (ВИДЕО)

11-03-2012 23:44 | Николай Драгиев

Рафаел Надал стартира с убедителна победа "Мастърс 1000" в Индиан Уелс. Световният номер 2 се наложи с 6:1, 6:3 над Леонардо Майер (Аржентина, №78) за само 75 минути игра.

След близо 6 седмици отсъствие от турнири Надал показа добра игра и постигна заслужена победа. За 16 гейма той допусна едва 5 непредизвикани грешки при 19 печеливши удара. Той спечели 96% от точките след първи сервис и не даде дори точка за пробив на противника.

Единственият момент в мача, когато разликата в класите не изглеждаше твърде смущаваща бе във втория сет, когато Майер се задържа в резултата само с един пробив за 3:4.

Следващият съперник на Надал ще бъде неговият съотборник в тима на Испания за Купа "Дейвис" Марсел Гранойерс. Двамата не са играли един срещу друг до момента.

Днес Гранойерс се справи в три сета с ветерана Томи Хаас - 6:3, 2:6, 6:3.

В Индиан Уелс Надал е двукратен шампион, а през миналата година игра финал срещу Новак Джокович, който загуби.

Друг испанец - Фернандо Вердаско постигна хубава победа с 6:2, 6:2 над американеца Райън Суитинг.

По подобен начин Хуан Мартин дел Потро пък се наложи над Маринко Матошевич със 7:5, 6:2.